Новини 2018-04-05 19:30

Савченко відмовилася давати показання на поліграфі

В СБУ констатували, що підозрювана свідомо відмовилася від проведення психологічної експертизи.

Захист народного депутата України Надії Савченко, що зараз знаходиться під вартою, відмовився від перевірки її показань на поліграфі. Про це повідомила прес-служба Служби безпеки України.

 

Зазначається, що співробітники Головного слідчого управління СБУ у рамках кримінального провадження призначили низку процесуальних дій у справі за підозрою в скоєнні злочину Володимиром Рубаном та Надією Савченко.

 

"Слідчі СБ України, зокрема, призначили комісійну судову психологічну експертизу з використанням поліграфа, проведення якої доручено експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України. Експертизу було призначено відповідно до вимог кримінального процесуального законодавства України для перевірки правдивості показань підозрюваної щодо інкримінованих їй злочинів", - зазначила прес-служба.

 

Там також підкреслили, що до оголошення підозри Савченко неодноразово публічно заявляла, що надаватиме показання слідству про всі обставини кримінального провадження виключно з використанням поліграфа. Тому вона була заздалегідь повідомлена про факт, місце і час проведення психологічної експертизи з використанням поліграфа та у встановленому законом порядку отримала наявні у слідства докази, якими обгрунтовується її підозра.

 

"Натомість підозрювана у присутності експертів відмовилась брати участь у дослідженні, висунувши нові вимоги – надати їй спочатку для ознайомлення всі наявні у слідства матеріали проведених негласних слідчих (розшукових) дій. Служба констатує, що підозрювана Савченко свідомо відмовилася від проведення психологічної експертизи з використанням поліграфа", - зазначили в СБУ.

 

Також  наголосили на тому, що вимога захисту надати їм усі наявні у слідства матеріали для підготовки до проведення експертизи не передбачена жодною статтею Кримінального процесуального кодексу України.

 

Як повідомлялось, Шевченківський райсуд Києва в п'ятницю, 23 березня, обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою 59 діб для народного депутата Надії Савченко. 

 

Нагадаємо, 22 березня Верховна Рада погодилася на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Надії Савченко. За відповідні рішення проголосували 291, 277 та 268 нардепів. Працівники Служби безпеки України затримали та доставили її в будівлю відомства в Києві.

 

Крім того, генеральний прокурор Юрій Луценко оголосив Савченко підозру. За його словами, вона планувала теракт у залі парламенту. Луценка заявив, що Савченка причетна до вчинення низки кримінальних правопорушень, а саме: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; готування до злочину; вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією; посягання на життя державного чи громадського діяча; терористичний акт; створення терористичної групи чи терористичної організації; незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами.