Новини 2018-04-06 11:01

Французький політолог: Макрон і Меркель повинні якнайшвидше дати зрозуміти, що ні про які поступки Росії не може йтися

Ніколя Тензер переконаний, що країнам ЄС час призупинити свої економічні проекти з РФ.

Президент Франції Еммануель Макрон і канцлер Німеччина Ангела Меркель повинні якнайшвидше дати зрозуміти, що ні про які поступки Росії не може бути й мови. Таке переконання в інтерв’ю Тижню висловив французький політолог Ніколя Тензер.

 

«Ми маємо право висловити подив, чому така жорстка позиція з’явилася лише після отруєння Скріпаля, що є, безперечно, надзвичайно серйозним злочином, бо скоєно його на території західної країни з використанням забороненої зброї. Але воєнні злочини в Сирії та Україні вже мали б дати привід для значно жорсткішої та чіткішої позиції стосовно Росії, ніж була досі», – сказав він.

 

Отже, за словами Тензера, потрібно стежити, щоб цей суворий тон зберігся надовго й щоб був максимально ефективним. І стосуватися він повинен насамперед економічної галузі. Також необхідно відмовитися від стратегічно недоладної аргументації на кшталт «нам потрібна Росія, щоб боротися проти тероризму».

 

«Країнам ЄС час призупинити свої економічні проекти з РФ. Коли бачу, як Угорщина, Італія, Греція, Кіпр вправляються в лобіюванні відновлення активної співпраці з Росією та скасування санкцій, побоююся, аби Євросоюз не розділився з цього питання, а саме того домагається Кремль. На щастя, на сьогодні Москві не вдалося досягти поставленої мети. Але будьмо пильними: цей позірний прагматизм має шанси перемогти», – наголосив політолог.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»