Новини 2018-04-06 17:56

Скандал із Facebook. 2,7 млн європейців постраждали від витоку даних – ЗМІ

У Єврокомісії чекають обговорення витоку з керівництвом соцмережі.

Скандал навколо соціальної мережі Facebook охопив щонайменше 2,7 млн користувачів із країн Євросоюзу. Про це у п’ятницю, 6 квітня, повідомляють західні ЗМІ з посиланням на Єврокомісію.

 

"У Facebook підтвердили, що персональні дані, які належать 2,7 млн європейців або, якщо точніше, громадянам ЄС, були передані у порушення правил компанії Cambridge Analytica", - передають ЗМІ слова офіційного представника Єврокомісії Крістіана Віганда.

 

"Ми детальніше вивчили листа від Facebook, проте вже стало очевидно те, що згодом нам необхідно обговорити це з керівництвом соцмережі", - зазначають в Єврокомісії.

 

Як повідомлялося 4 квітня, у Facebook заявили, що компанія Cambridge Analytica, ймовірно,  незаконно отримала доступ до даних близько 87 мільйонів користувачів.

 

Комітет з енергетики та торгівлі Палати представників Конгресу Сполучених Штатів Америки заявив, що розробник та очільник найбільшої соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг 11 квітня надасть свідчення про виток даних понад 50 млн користувачів і скандалу з Cambridge Analytica. 

 

Нагадаємо, 3 квітня засновник Facebook Марк Цукерберг повідомив, що на усунення проблеми з витоком даних понад 50 млн користувачів соцмережі піде кілька років. 

 

17 березня стало відомо про те, що фірма Cambridge Analitica, яка в період виборів президента США співпрацювала з Дональдом Трампом, незаконно отримала дані 50 млн користувачів Facebook. Ці дані використовувалися для з'ясування політичних уподобань виборців і показу їм політичної реклами.

 

23 березня слідчі британського управління із захисту інформації (Information Commissioner's Office, ICO) провели обшуки в офісах компанії Cambridge Analytica, яку звинувачують у несанкціонованому зборі даних користувачів Facebook з метою впливу на вибори США у 2016 році.

 

Згодом,25 березня розробник та очільник найбільшої соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг опублікував у шістьох національних газетах Британії вибачення за скандал з витоком даних користувачів. 

 

Крім того, 26 березня  Федеральна торговельна комісія (FTC) США повідомила, що проводить "непублічне" розслідування щодо компанії Facebook, яке пов'язаного з витоком даних користувачів. За даними ЗМІ, FTC почала перевірку компанії Facebook Inc. щодо можливих порушень укладеної з відомством угоди про конфіденційність. FTC має намір з'ясувати, чи соцмережа дозволяла скандальній британській аналітичній компанії Cambridge Analytica отримувати персональні дані користувачів. Cambridge Analytica проводила аналіз даних понад  51 млн громадян, які є користувачами Facebook. Комісія підозрює, що використані дані могли призначатися для президентської кампанії в США 2016 року.

схожі новини