Новини 2018-04-08 19:55

Росія вимагає від Британії видачі "кримінальних фінансів"

З 2002 року до Великобританії Росія направила запити про видачу 61 особи, які звинувачуються або вже засуджені в Росії за скоєння економічних злочинів.

Генеральний прокурор Росії Юрій Чайка заявив, що Британія повинна повернути Росії конфісковані капітали, що належать кільком десяткам росіян, які переховуються на території Сполученого Королівства. Про це повідомляє Комерсант.

 

За його словами, з 2002 року до Великобританії Росія направила запити про видачу 61 особи, які звинувачуються або вже засуджені в Росії за скоєння економічних злочинів.  Загальна сума збитку становить більш, ніж 0,5 трлн руб. А масштаб виведених за кордон коштів значно вище.

 

Також Чайка зазначив, що багатьом фігурантам російських кримінальних справ "буде дуже важко" пояснити походження своїх коштів після прийнятого в минулому році "Акту про кримінальні фінансах". Відповідно до закону британська влада мають право вимагати пояснити походження будь-яких сум понад £50 тисяч. ($70 тис.) і конфісковувати сумнівні засоби, якщо не отримають достатніх пояснень.

 

"Ми сподіваємося, що цей закон буде застосовуватися владою Великобританії відповідно до норм цивілізованої держави, а не за принципом "грабуй награбоване". Тобто вони це вкрали в Росії і тепер Великобританія забере все в свій бюджет. Злочинців можуть залишити собі, а гроші поверніть - це гроші наші ", -  додав російський генпрокурор.

 

Нагадаємо,Міністерство внутрішніх справ Великої Британії оголосило про перегляд віз всіх заможних росіян, виданих за програмою залучення інвесторів. Тереза Мей зазначила, що МЗС  вивчає, чи правильно використовувалась процедура отримання подібних віз, яка відкрита для громадян всіх країн, і чи існують у ній "шпаринки", які дозволяють в'їжджати до Британії іноземцям, "які не можуть потрапити до країни іншим чином". 

схожі новини