Новини 2018-04-11 11:24

Зусилля США покарати Путіна загрожують зв'язкам з Індією - Bloomberg

Зазначається, що близько 60% оборонного обладнання Індії досі надходить з Росії.

Американське видання Bloomberg повідомило, що зусилля Конгресу Сполучених Штатів Америки покарати президента Росії Владіміра Путіна ставлять під загрозу існуюючі зв'язки з Індією.

 

"Протягом декількох місяців лідери Конгресу США тиснуть на президента Дональда Трампа на введення кусючих санкцій проти Росії за втручання в Україну, Сирію, вибори в США у 2016 році", - йдеться у статті американського дипломата Томаса Пікерінга та екс-працівника Департаменту торгівлі США, зокрема, з питань Індії, Атмана Тріведі.

 

Зазначається, що зусилля американських посадовців наразі загрожують критичним союзникам та партнерам США - головному з них Індії.

 

Як і його попередник Барак Обама, Трамп прагнув зробити Індію центральним елементом своєї загальної азіатської стратегії.

 

У статті стверджується, що переважна більшість зовнішньополітичних гравців США хотіли б побачити прискорення американсько-індійських відносин, зважаючи на конвергенцію інтересів та цінностей двох країн.

 

У свою чергу, під час нещодавнього візиту міністра оборони Індії до Москви сторони домовилися прискорити закупівлю системи протиповітряної оборони S-400 на великих відстанях від РФ. Так, спочатку дана угода була підписана у жовтні 2016 року, але була затримана через цінові коливання.

 

Відзначається, що закупівля може порушити закон про санкції, який Трамп неохоче підписав у серпні 2017 року, що спрямований проти Росії за її втручання у президентські вибори в США у 2016 році та іншу дестабілізуючу поведінку.

 

Так, закон "Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій" вимагає покарання щодо будь-якої країни, яка здійснює "значні операції" з оборонними та розвідувальними секторами РФ.

 

Наголошується, що близько 60% оборонного обладнання Індії досі надходить з Росії.

 

Водночас оскільки економіка Індії значно зросла, США стали "другими по величині оборонного постачальника Індії". 

 

"Індія є критичним партнером, допомагаючи керувати ростом Китаю, боротьбою з тероризмом в Південній Азії та забезпеченням безпеки в Індійському океані", - підкреслили у статті.

 

Також автори зауважили, що Індія розташована у небезпечному районі з ядерним Китаєм та Пакистаном, конкурентами, з якими має активні прикордонні суперечки.

 

"Найсучасніша військова техніка є обов'язковим для найбільшого у світі імпортера зброї, особливо коли його найзапекліший стратегічний конкурент, Китай, був першим зарубіжним клієнтом Росії для системи S-400", - йдеться у публікації.

 

Крім того, у публікації підкреслюється, що будь-яка суспільна загроза, не кажучи вже про накладення санкцій, "суттєво зашкодить зростаючому стратегічному партнерству між США та Індією".

 

"Ці обмеження та існуючий експортний контроль щодо оборонного обладнання піднімають питання в Індії про надійность Америки як постачальника послуг безпеки", - додається у статті.

 

Тому США та Індія повинні співпрацювати, щоб знайти інші заходи та винятки для вирішення спільних оборонних потреб.

 

Нагадаємо, 11 квітня у Конгресі США з'явився новий законопроект про введення санкцій проти Росії у зв'язку зі справою про отруєння екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля та його доньки Юлії у британському місті Солсбері.  Згідно з законом санкції передбачають заборону на фінансові операції, пов'язані з державним боргом РФ. Зокрема, обмеження можуть торкнутися торкнутися Сбербанку, ВТБ, Газпромбанку, Банку Москви, Россельхозбанку, Промсвязьбанку і Внешэкономбанку.

 

6 квітня Управління з контролю за іноземними активами Держказначейства США (OFAC, Office of Foreign Assets Control) оприлюднило санкційний список проти 24 російських бізнесменів і чиновників зі "кремлівського списку", фінансових установ, державних і приватних компаній, яких пов'язують з Кремлем. 

 

29 січня Адміністрація президента США Дональда Трампа  оприлюднила перелік 114  російських політиків та 96 олігархів, наближених до російського президента Владіміра Путіна, однак цей список не був санкційним. Згодом представник Держдепу зазначив, що кінцева мета санкцій зупинити важливий дохід, що надходить російському уряду, насамперед, оборонного та розвідувального секторів.

 

15 березня Міністерство фінансів Сполучених Штатів Америки розширило санкційний список проти Росії, увівши обмеження щодо 14 російських осіб та одну організацію. 

 

Також 2 березня президент США Дональд Трамп підписав указ, який на рік продовжує дію санкцій, введених щодо Росії через агресією проти України.

 

Як повідомлялося, 16 лютого Сполучені Штати Америки висунули звинувачення 13 громадянам Росії щодо втручання у вибори президента США. Про це повідомляє Міністерство юстиції США. Усі обвинувачені виявилися  працівниками Агентства інтернет-досліджень, що базується в Санкт-Петербурзі. Серед обвинувачених — бізнесмен Євгєній Пригожин, наближений до президента Росії Владіміра Путіна. Пригожина пов'язують з компанією "Агентство інтернет-досліджень»"— "фабрикою тролів", працівники якої пишуть платні коментарі на підтримку російської влади. "Агентство інтернет-досліджень", а також компанія Пригожина "Конкорд" згадуються в документах Мін'юсту США.

схожі новини