Новини 18:31

У Росії кримського татарина Зейтуллаєва перевили в штрафний ізолятор

За словами адвоката, у зв'язку з інцидентом захист відправив скаргу до Федеральної служби виконання покарань.

У російській колонії в Башкортостані політв'язня Руслана Зейтуллаєва перевили в штрафний ізолятор. Про це в середу, 11 квітня, повідомив адвокат Еміль Курбедінов.

 

"Руслан Зейтуллаєв – політичний в'язень, кримський татарин мусульманин, засуджений до 15 років позбавлення волі за свої переконання і віру! Надійшла інформація про те, що Руслана в колонії, де він відбуває покарання (м.Салават, Республіка Башкортостан), посадили в штрафний ізолятор за нібито порушення режиму", – заявив адвокат.

 

За його словами, у зв'язку з інцидентом захист відправив скаргу до Федеральної служби виконання покарань. Зазначається, що в скарзі було висловлено вимогу про переведення Зейтуллаєва з території Росії і тримання його в колонії, що знаходиться в окупованому Криму.

 

Нагадаємо, у вересні 2016 Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив Руслана Зейтуллаєва до семи років позбавлення волі, визнавши винним за частиною 2 статті 205.5 КК (участь в діяльності терористичної організації). В кінці 2016 року Верховний суд Росії скасував вирок Зейтуллаєву і відправив справу на перегляд. Вирок стосовно трьох інших фігурантів кримінальної справи суд підтвердив.

 

26 квітня 2017 року суд засудив Руслана Зейтуллаєва до 12 років колонії суворого режиму за обвинуваченням в організації в Криму осередку «Хізб ут-Тахрір». Ця організація визнана терористичною і заборонена в Росії. Москва насаджує цю заборону і в окупованому українському Криму. 27 липня Верховний суд РФ розглянув апеляційні скарги захисників і прокурорів і збільшив йому покарання з 12 до 15 років позбавлення волі. У вересні його етапували до виправної колонії в російській Республіці Башкортостан. 

Зейтуллаєв звернувся з відкритим листом до Організації Об'єднаних Націй із закликом продовжити тиск на Москву з метою звільнення всіх українських політв'язнів та дотримання прав та свобод кримськотатарського народу.

схожі новини