Новини 15:05

«Український тиждень» попросив голову Держкіно розібратися з непорозумінням довкола майбутнього фільму «Анна Київська»

Планується, що сценарій до фільму писатиме Жаклін Доксуа, яка є авторкої книжки з суто російським баченням постаті королеви Анни.

«Український тиждень» надіслав звернення до голови Державного агентства з питань кіно Пилипа Іллєнка щодо сумнівності авторки сценарію нового франко-українського фільму "Анна Київська", зйомки якого заплановані на цей рік.

 

Відомо, що згідно з результатами конкурсу від червня 2017-го, автором сценарію  фільму обрано французьку письменницю Жаклін Доксуа, яка написала книгу "Анна Київська — королева Франції".

 

 

"З перших і до останніх рядків автор послідовно втілює й без того поширене у французькій історичній літературі суто російське бачення постаті королеви Анни. Книжка не містить жодних згадок про Україну. Вона починається попередженням, що "задля ясності викладу державам надано сучасні назви: Росія та Франція", - йдеться у зверненні.

 

Зазначається, що книжка вийшла під редакцією відомого українофоба, голови редакційної ради газети «Русская мысль» Віктора Лупана. На сторінках своєї газети Лупан демонструє відверто антиукраїнські погляди.

 

Відповідно до наявної інформації редакція попросила підійти до питання сценарію фільму вимогливіше.