Новини 17:33

У ЄС готові запровадити нових санкцій щодо Сирії - Могеріні

За словами представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки, Євросоюз завжди готовий в разі необхідності розглянути питання про запровадження додаткових заході

В Євросоюзі різко засудили хімічну атаку у Думі і готові в разі необхідності розглянути нові санкції проти Сирії. Про це заявила високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні.

 

"Європейський союз знову заявляє про своє рішуче засудження повторного використання хімічної зброї сирійським режимом, що було підтверджено Організацією із заборони використання хімічної зброї (ОЗХЗ) і про що постійно повідомлялось протягом останніх місяців у східній Гуті та інших районах Сирії, в тому числі останні повідомлення про хімічну атаку на Думу", - йдеться у заяві.

 

Варто зазначити, що у липні 2017 року і в березні 2018 року Євросоюз запровадив додаткові обмежувальні заходи щодо високопоставлених чиновників Сирії і науковців у зв'язку з їх участю в розробці та застосуванні хімічної зброї.

 

"ЄС завжди готовий в разі необхідності розглянути питання про запровадження додаткових заходів", - додала Могеріні.

 

Окрім цього, вона підкреслила,  що Євросоюз був проінформований щодо намірів США, Франції і Великої Британії завдати удару по об'єктах хімічної зброї в Сирії.

 

Могеріні також наголосила, що друга Брюссельська конференція по Сирії, яка відбудеться 24-25 квітня 2018 року за спільним головуванням ЄС і ООН, "стане можливістю для всього міжнародного співтовариства відновити свою послідовну підтримку політичного процесу і прийняти нові обіцянки допомогти основним жертвам цього конфлікту, що триває, а саме сирійському народу всередині і за межами Сирії".

 

Як повідомлялося, в ніч на 14 квітня США, Франція і Великобританія завдали ударів у Хомсі у відповідь на застосування президентом Сирії Башаром Асадом хімічної зброї проти цивільних осіб: крилаті ракети було спрямовано на військовий об'єкт в 15 милях на захід від Хомса, який, як вважають, є місцем виробництва елементів хімічної зброї.

 

схожі новини