Новини 2018-04-15 16:41

Ракетні удари ніяк вплинули на перебіг війни у Сирії – Джонсон

У випадку продовження хімічних атак з боку президента Башара Британія разом із союзниками "вивчатиме варіанти відповіді".

Голова британської дипломатії Боріс Джонсон заявив, що Повітряні удари США, Франції та Великої Британії у Сирії не мали на меті переломити перебіг військового конфлікту або змінити політичний режим. Про це повідомляє ВВС.

 

За його словами, ракетні удари мали запобігти "ще більш варварьским хімічним атакам".

 

"В усьому іншому, сирійська війна продовжутиметься як раніше", - додав Джонсон.

 

Окрім цього, Голова британського МЗС додав, що не знає, які висновки із цих подій винесе сирійський президент Башар Асад, але у випадку продовження хімічних атак Британія разом із союзниками "вивчатиме варіанти відповіді".

 

Як повідомлялося, в ніч на 14 квітня США, Франція і Великобританія завдали трьох ударів по Сирії у відповідь на застосування президентом Башаром Асадом хімічної зброї проти цивільних осіб. 

 

Пізніше глава Міноборони Франції Флоранс Парлі опублікувала відео удару США, Британії та Франції, по сирійському передмістю Хомса в ніч на 14 квітня.

 

МЗС Росії одним з першим відреагував на удар коаліції по Сирії.  Зокрема, посол Росії в США Анатолій Антонов назвав такі дії США реалізацією заздалегідь розробленого сценарію, а образа президента Росії - неприйнятна і неприпустима.

 

В свою чергу президент Росії, Владімір Путін звинуватив США у посиленні гуманітарної катастрофи в Сирії і заявив, що РФ скликає екстрене засідання Радбезу ООН "для обговорення агресивних дій США та їх союзників".

 

Згодом низка країн відреагували на дії США, Франції та Великобританії. Країни західної Європи та Ізраїль висловили свою підтримку, а Росія, Іран, Китай та Білорусь - засудили.