Новини 2018-04-16 10:34

У МЗС Німеччини заявили, що вирішити конфлікт у Сирії без Росії неможливо

Зазначається, що ФРН виключає можливість того, що за стіл переговорів буде запрошено Башара Асада.

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що вирішення конфлікту у Сирії без участі  Росії неможливе.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала перед початком засідання міністрів закордонних справ Євросоюзу у Люксембурзі.

 

За словами глави німецького МЗС, Берлін чекає від Москви конструктивного пояснення.

 

"Без Росії цей конфлікт не може бути вирішений. Зараз йдеться про те, щоб описати шлях того, чого ми усі прагнемо досягнути: передусім, режим тиші, доступ до гуманітарної допомоги, перехідний уряд у Сирії, врешті, конституційна реформа і врешті колись вибори", - зауважив він.

 

Зокрема, він відзначив, що переговори за участі РФ можливі за умови конструктивної поведінки російської влади.

 

"Від Росії вимагаємо конструктивного внеску. Добре, що ми чули, що Росія готова до діалогу. Ми, зі свого боку, спробуємо визначити процедуру, зібрати сторони конфлікту, щоби знову налаштувати процес. Події останніх днів чітко показали усім, що тривалий мир у Сирії може бути досягнутий тільки політичним шляхом", - підкреслив він.

 

Наголошується, що ФРН виключає можливість того, що за стіл переговорів буде запрошено Башара Асада.

 

"Пошук рішення буде відбуватись за участі тих, хто має вплив у регіоні. Той, хто застосовує хімічну зброю проти свого народу, не може бути частиною цього вирішення", - додав він.

 

Нагадаємо, саміт Ліги арабських держав 15 квітня закликав до міжнародного розслідування щодо використання хімічної зброї в Сирії. Крім того, Ліга арабських держав закликала до посилення міжнародних санкцій проти Ірану, а також вимога до Тегерана вивести його збройні сили з Сирії та Ємену.

 

Як повідомлялося, в ніч на 14 квітня США, Франція і Великобританія завдали трьох ударів по Сирії у відповідь на застосування президентом Башаром Асадом хімічної зброї проти цивільних осіб. 

 

Пізніше глава Міноборони Франції Флоранс Парлі опублікувала відео удару США, Британії та Франції, по сирійському передмістю Хомса в ніч на 14 квітня.

 

МЗС Росії одним з першим відреагував на удар коаліції по Сирії.  Зокрема, посол Росії в США Анатолій Антонов назвав такі дії США реалізацією заздалегідь розробленого сценарію, а образа президента Росії - неприйнятна і неприпустима.

 

В свою чергу президент Росії, Владімір Путін звинуватив США у посиленні гуманітарної катастрофи в Сирії і заявив, що РФ скликає екстрене засідання Радбезу ООН "для обговорення агресивних дій США та їх союзників".

 

Згодом низка країн відреагували на дії США, Франції та Великобританії. Країни західної Європи та Ізраїль висловили свою підтримку, а Росія, Іран, Китай та Білорусь - засудили.

схожі новини