Новини 11:19

Могеріні заявила, що Євросоюз планує переглянути свою політику щодо Росії

Глави дипломатичних відомств також мають намір провести консультації щодо останніх подій в контексті атаки в Солсбері.

Високий представник Євросоюзу із закордонних справ та політики безпеки Федеріка Могеріні  заявила, що ЄС планує переглянути п’ять принципів своєї політики щодо Росії. Про це вона повідомила напередодні засідання Ради Євросоюзу із закордонних справ у Люксембурзі.

 

"Ми зосередимося головним чином на перегляді п’яти принципів, якими керується співдружність у відносинах з Росією. Це – керівні принципи наших спільних дій та стосунків щодо цієї країни", – заявила Могеріні.

 

За її словами, глави дипломатичних відомств мають намір провести консультації щодо останніх подій в контексті атаки в Солсбері, обговорити наслідки рішення Європейської ради від 22 – 23 березня 2018 року, включно з рішенням про висилку російських дипломатів з країн ЄС та держав, що не входять до цього союзу.

 

Щодо теми реалізації п’яти керівних принципів відносин між Росією і ЄС, які були ухвалені в березні 2016 року, то вони стосуються:

 

  • по-перше, повного виконання Мінських угод як головного підґрунтя будь-якої істотної зміни відносин між ЄС та Москвою;
  • по-друге, зміцнення відносин з країнами Східного партнерства та іншими країнами-сусідами;
  • по-третє, зміцнення внутрішньої стійкості Європейського cоюзу, зокрема, в тому, що стосується енергетичної безпеки, гібридних загроз і стратегічних комунікацій;
  • по-четверте, необхідності вибіркової взаємодії з Росією в зовнішньополітичних питаннях, зокрема, коли йдеться про Іран, процес близькосхідного мирного врегулювання, Сирії, а також КНДР, міграції, боротьби з тероризмом або змін клімату;
  • п’ятий керівний принцип – готовність ЄС надавати більшу підтримку громадянському суспільству Росії і сприяти й підтримувати контакти між людьми, зокрема, молоддю Росії й Європейського союзу.

Нагадаємо, 16 квітня міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що вирішення конфлікту у Сирії без участі  Росії неможливе. За словами глави німецького МЗС, Берлін чекає від Москви конструктивного пояснення.

 

У ніч на 14 квітня США, Франція і Великобританія завдали трьох ударів по Сирії у відповідь на застосування президентом Башаром Асадом хімічної зброї проти цивільних осіб. 

 

Пізніше глава Міноборони Франції Флоранс Парлі опублікувала відео удару США, Британії та Франції, по сирійському передмістю Хомса в ніч на 14 квітня.

 

МЗС Росії одним з першим відреагував на удар коаліції по Сирії.  Зокрема, посол Росії в США Анатолій Антонов назвав такі дії США реалізацією заздалегідь розробленого сценарію, а образа президента Росії - неприйнятна і неприпустима.

 

В свою чергу президент Росії, Владімір Путін звинуватив США у посиленні гуманітарної катастрофи в Сирії і заявив, що РФ скликає екстрене засідання Радбезу ООН "для обговорення агресивних дій США та їх союзників".

 

Згодом низка країн відреагували на дії США, Франції та Великобританії. Країни західної Європи та Ізраїль висловили свою підтримку, а Росія, Іран, Китай та Білорусь - засудили.

схожі новини