Новини 2018-04-16 15:36

У СБУ заявили, що Савченко та Рубан відмовляються давати свідчення

Правоохоронці зазначили, що вже проведено допити свідків, які повідомили важливі фактичні дані про обставини, що є предметом дослідження.

Служба безпеки України повідомила, що керівник організації "Офіцерський корпус" Володимира Рубана та народний депутат Надія Савченко відмовляються давати свідчення. Про це в понеділок, 16 квітня, повідомляє прес-служба відомства.

 

"Проводяться допити підозрюваних за обставинами оголошеної їм підозри. На даний час фігуранти справи, користуючись своїми процесуальними правами, відмовляються від дачі показань слідству. Наразі слідством серед іншого призначено та проводиться тринадцять експертних досліджень зброї, боєприпасів, вибухових речовин, відео- та аудіоматеріалів, виступів і публічних закликів, зокрема й комісійна судово-психологічна експертиза щодо перевірки правдивості показань Надії Савченко", – йдеться в повідомленні.

 

У СБУ зазначили, що проведено допити свідків, які повідомили важливі фактичні дані про обставини, що є предметом дослідження.

 

"Здійснюється огляд та аналіз документів і предметів, вилучених за місцями проживання та роботи Рубана та Савченко, перевіряється причетність до вказаних вище злочинів інших осіб. Комплекс запланованих слідчих (розшукових) дій триває", – додали в спецсулжбі.

 

Крім того, у СБУ заявили, що усі офіційні матеріали у цій справі можуть бути оприлюднені виключно із дозволу слідчого.

 

"Органами досудового розслідування та прокуратури з урахування складності кримінального провадження, обсягу та специфіки процесуальних дій у ньому, а також поведінки учасників кримінального провадження, планується закінчення досудового розслідування у розумні стислі терміни", – наголосили у відомстві.

 

Як повідомлялось, Шевченківський райсуд Києва 23 березня обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою 59 діб для народного депутата Надії Савченко. 

 

Крім того, генеральний прокурор Юрій Луценко оголосив Савченко підозру. За його словами, вона планувала теракт у залі парламенту. Луценка заявив, що Савченка причетна до вчинення низки кримінальних правопорушень, а саме: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; готування до злочину; вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією; посягання на життя державного чи громадського діяча; терористичний акт; створення терористичної групи чи терористичної організації; незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами.

 

Нагадаємо, 8 березня у зоні АТО, на контрольному пункті в'їзду-виїзду "Майорськ", правоохоронці затримали лідера Центру визволення полонених "Офіцерського корпусу" Володимира Рубана, з яким пов’язана Савченко, під час спроби нелегального перевезення зброї на підконтрольну Києву територію з тимчасово окупованої частини Донецької області.  9 березня Шевченківський районний суд обрав запобіжний захід у вигляді арешту для керівника Центру визволення полонених "Офіцерського корпусу" Володимира Рубана. 

схожі новини