Новини 2018-04-17 17:17

ОЗХЗ допустили до місця хіматаки у сирійській Думі - ЗМІ

Повідомляється, що експерти з групи спостерігачів увійшли в Думу.

Інспекторів міжнародної Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) допустили у сирійське місто Дума, яке є місце можливого застосування військами президента Башара Асада хімічної зброї. Про це на своїй сторінці у Twitter повідомляє Sky News, посилаючись на сирійські ЗМІ.

 

"Сирійське державне телебачення повідомляє, що експерти з групи спостерігачів за хімічною зброєю з Організації із заборони хімічної зброї ввійшли в Думу, де, ймовірно, відбулася хімічна атака", - йдеться у повідомленні.

 

Нагадаємо, напередодні повідомлялося, що Росія та Сирія не допустили ОЗХЗ в Думу.

 

Повідомлялося, що інспектори ОЗХЗ прибули до Дамаску в суботу, 14 квітня, і планували відправитися в Думу у понеділок. Проте британська делегація в ОЗХЗ заявила,  що Росія та Сирія не надали інспекторам доступ до Думи.

 

Зокрема, посол Британії при ОЗХЗ Пітер Уілсон на прес-конференції в Гаазі заявив, що ООН виступила за направлення інспекторів, але вони не змогли дістатися до Думи, тому що Сирія та Росія не змогли гарантувати їх безпеку.

 

Як повідомлялося, Організація із заборони хімічної зброї  заявила про початок спеціального засідання щодо хімічної атаки в сирійському місті Дума.

 

Нагадаємо, 12 квітня Організація по забороні хімічної зброї направила місію до Сирії в зв'язку з хімічною атакою в місті Дума (Східна Гута). Про це повідомляє прес-служба організації. Зазначається, що місія прибуде в країну 14 квітня, наразі фахівці організації вже приїхали в Ліван.

 

Раніше генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Йенс Столтенберг закликав режим Башара Асада та його союзників забезпечити доступ міжнародним спостерігачам до місця хімічної атаки в сирійському місті Дума. 

 

12 квітня президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Париж  має докази того, що режим Башара Асада використовував хімічну зброю у сирійському місті Дума в Східній Гуті проти цивільного населення.

 

Як повідомлялося, у ніч на 8 квітня на лікарню сирійського міста Дума, яке розташоване у районі Східної Гути, впала так звана "хлорна бомба", від якої щонайменше 1000 цивільних постраждали від задухи та 150 загинули. Зокрема, відповідальність за хімічні напади приписують режиму Асада та його прибічниками, а саме Росії та Ірану.

 

 

 

схожі новини