Новини 2018-04-19 16:23

Влада РФ намагалася дезінформувати світ про катастрофу МН17 - The Times

Зазначається, що Кремль керував поширенням восьми різних фейкових версій, усі з яких містили обвинувачення української сторони.

Російська влада розповсюджувала фейкові версії катастрофи літака малайзійських авіаліній МН17. Про це повідомляє британське видання The Times.

 

Зазначається, що вказані дані були отримані з електронної пошти радника президента РФ Владіслава Суркова спільнотою українських кіберактивістів, відомих як Український кіберальянс, у рамках акції #SurkovLeaks та оброблені міжнародною волонтерською спільнотою InformNapalm.

 

Так, британське видання відзачає, що Кремль керував поширенням восьми різних фейкових версій,  усі з яких містили обвинувачення української сторони.

 

Наприклад, одна з версій порівнювала збитий літак з вбивством герцога Фердінанда, і стверджувала, що катастрофа мала бути використана українською стороною для розв’язування конфлікту світового масштабу.

 

Підкреслюється, що документ з'явився через тиждень після катастрофи.

 

Як йдеться у статті, така поведінка Кремля схожа на дії після отруєння колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля і його дочки у британському місті Солсбері та газової атаки в сирійському місті Дума. Наголошується, що після цих подій через російські мас-медіа було поширено 31 різну версію. 

 

У свою чергу, Кремль заявив, що матеріали акції #SurkovLeaks було сфабриковано.

 

Зауважимо, що всі матеріали акції #SurkovLeaks можна знайти за посиланнями: перша частина, друга та третя.

 

Нагадаємо, 4 квітня слідча група дійшла висновку, що зображення з радарів, які Росія передала Міжнародній слідчій групі (JIT) з розслідування катастрофи пасажирського літака рейсу МН17 на Донбасі, не зафіксували запущеної ракети з комплексу "Бук", однак це не означає, що ракети взагалі не було.  Зазначається, що знімки з радарів вивчали два незалежні експерти. Так, вони прийшли до висновку, що радіолокаційна станція в російському Усть-Донецьку не могла зафіксувати ракету "Бук" через властивості її польоту, зокрема, через її швидкість.

 

Як повідомлялося, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак  був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу "Бук", який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії.

 

28 вересня 2016 року в Нідерландах Спільна слідча група, в яку входить Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди і Україна, оголосила, що літак Малайзійських авіаліній рейсу MH17 було збито 17 липня 2014 із ЗРК "Бук", який був привезений з території Росії. Розслідування також встановило, що літак було збито саме ракетою типу 9М38, яка є на озброєнні модифікації російського ЗРК «Бук». Міжнародне слідство також зазначило, що пуск ракети було здійснено з території, яку не контролювали Збройні сили України.

схожі новини