Новини 14:45

У штабі заявили про готовність забезпечити Авдіївку запасами води

Зазначається, що у готовності перебувають 15 автоцистерн для технічної та три автоцистерни для підвезення питної води.

Керівництво штабу Антитерористичної операції заявило, що готове сприяти у питанні забезпечення мешканців Авдіївки питною та технічною водою.

 

Зазначається, що наразі були виділені та підготовлені сили та засоби підрозділів Державної служби з надзвичайних ситуацій, які за необхідності розпочнуть підвезення води до міста.

 

"У готовності перебувають 15 автоцистерн для технічної та 3 автоцистерни для підвезення питної води", - повідомляє прес-центр штабу АТО у Facebook.

 

 

За словами керівника ВЦА міста Авдіївки Павла Малихіна, ситуація залишається складною, однак повністю контролюється.

 

"У місті є власні запаси питної води, що зберігаються у заглибленому резервуарі. Завдяки цьому, є можливість подавати воду за графіком. Перша подача відбудеться у суботу 21 квітня з 17.00 по 21.00. Щодо старої частини міста Авдіївка, то вже сьогодні туди прибуде 18-тонна машина з питною водою від міжнародних гуманітарних організацій", - додається у повідомленні.

 

Крім того, у місті працюють десять свердловин, звідки люди можуть поповнювати запаси води. 

 

Нагадаємо, 20 квітня Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб повідомило про припинення надходження води до Авдіївки, а запасів місцевого резервуару вистачить лише на чотири дні.  Водночас у МінТОТ додали, що Міжнародний комітет Червоного Хреста планує найближчим часом підвезення 18 тон питної води для населення.

 

Також відбулася нарада за участі представників міжнародних організацій щодо супроводу працівників фільтрувальної станції до підприємства.

 

Як повідомлялося, 19 квітня в штабі АТО заявили, що незаконні збройні формування загострили ситуацію щодо Донецької фільтрувальної станції з метою тиску на українську сторону під час засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську. Згодом у МінТОТ заявили, що станція відновить роботу після того, як комунальне підприємство "Вода Донбасу" досягне угоди з Міжнародним комітетом Червоного Хреста  та Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ щодо супроводу працівників станції.

 

17 квітня автобус із працівниками Донецької фільтрувальної станції потрапив під обстріл, внаслідок чого п’ять осіб дістали поранень. Один співробітник знаходиться у критичному стані.

 

Згодом у КП "Компанія "Вода Донбасу" повідомили, що Донецька фільтрувальна станція призупинила роботу. Зокрема, припинена подача питної води до Авдіївки, частково Донецька та Ясинуватої, в селище Червоний Партизан, у села Крута Балка і Верхньоторецьке

 

Спеціальний представник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки у справах України Курт Волкер у контексті нещодавнього обстрілу автобусу з працівниками Донецької фільтрувальної станції назвав спрямовані напади проти цивільних неприйнятними. Офіційний Вашингтон також засудив обстріл працівників Донецької фільтрувальної станції, а також закликали Росію вивести війська з окупованого Донбасу.

 

Крім того, Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ закликала сторони конфлікту на Донбасі надати гарантії безпеки, які потрібні для відновлення роботи Донецької фільтрувальної станції. Координатор системи ООН в Києві Ніл Вокер також заявив, що зараз необхідно терміново гарантувати безпеку працівників Донецької фільтрувальної станції з метою запобігання гуманітарній кризі через припинення подачі води. 

схожі новини