Новини 2018-04-23 12:05

Росія підготувала постачання зенітно-ракетних комплексів "Фаворит" до Сирії - ЗМІ

Зазначається, що С-300 будуть передані Дамаску у рамках надання військово-технічної допомоги.

Росія найближчим часом має намір почати постачання в Сирію зенітно-ракетних комплексів С-300 "Фаворит". Про це повідомляє видання "Коммерсант", посилаючись на джерела.

 

Повідомляється, що постачання "Фаворитів" планується здійснити на безоплатній основі, щоб в короткі терміни на їх основі створити ешелоновану систему сирійської ППО, здатну прикрити Дамаск і місця розміщення авіатехніки від обстрілів.

 

За інформацією двох військово-дипломатичних джерел видання, питання, що знаходилося "переважно в політичній площині" про передачу сирійській армії ЗРК практично вирішено. При цьому зазначається, що С-300 будуть передані Сирії у рамках надання військово-технічної допомоги, оскільки засобів на закупівлю комплексів в уряду Башара Асада немає, а кредит уряд РФ оформляти доки не планує. 

 

Передбачається, що Сирії будуть передано комплекси С-300, які вже використовувалися раніше російською армією. 

 

Як планується, компоненти С-300 (радіолокаційні станції, транспортно-заряджувальні машини, пункти управління, пускові установки тощо) незабаром будуть доставлені в республіку або літаками військово-транспортної авіації, або кораблями ВМФ РФ.

 

Міністерство оборони РФ доки не давало офіційних коментарів з приводу передачі сирійському уряду комплексів С-300.

 

Раніше  помічник державного секретаря Сполучених Штаів Америки Уес Мітчелл заявив, що російські найманці здійснили напад на американські збройні сили в Сирії.

 

Напередодні  стало відомо, що британська субмарина класу Astute із ракетами на борту була заблокована в Середземному морі російським військовим флотом під час ракетного удару союзників по Сирії.