Новини 2018-04-23 16:16

У НАТО розповіли, як треба реформувати ЗСУ

Гендиректор Міжнародного військового штабу альянсу вказав на чотири аспекти.

Україна має впроваджувати комплексні реформи та провести реструктуризацію всіх структур Збройних сил України. Про це заявив гендиректор Міжнародного військового штабу НАТО генерал-лейтенант Ян Брукс у понеділок, 23 квітня, на прес-конференції в рамках Міжнародного тижня НАТО в Україні.

 

"Насамперед йдеться про реформи комплексні, які дадуть можливість зокрема забезпечити демократичний цивільний контроль за збройними силами", - заявив Брукс.

 

Другим елементом реформи генерал назвав, реструктуризацію всіх структур Збройних сил України у відповідності до тих структур і схем, які звикли використовувати в НАТО. 

 

"Третій момент, коли йдеться про підготовку, то йдеться про конкретні підрозділи. І тут, відповідно, також потрібно зосереджувати увагу, щоб вони готувались у відповідності до стандартів, які визначені як НАТО, так і Україною. І нарешті, останній важливий елемент - це оперативна взаємосумісність", - наголосив Брукс.

 

Він зауважив, що саме взаємосумісність має відбуватись як на технічному рівні з дотриманням стандартів, так і взаємосумісність на людському рівні. При цьому представник НАТО зазначив, що процес досягнення такої взаємосумісності може тривати десятки років.

 

Відомо, що Міжнародний тиждень НАТО проходитиме з 23 по 27 квітня у Національному  університеті оборони України імені Івана Черняховського.  

 

Під час запланованих заходів експерти НАТО, науковці та посадовці ознайомлять слухачів з перспективами розвитку Альянсу та напрямами співробітництва з ЄС.

 

Нагадаємо, раніше державний секретар Міністерства оборони України генерал-полковник Олександр Дублян повідомив, що понад 60% структур Генерального штабу Збройних сил України  приведено до структури штабів НАТО. 

 

Як повідомлялось, військовий комітет Північноатлантичного альянсу (НАТО) висловив готовність надалі надавати підтримку Україні, зокрема що стосується питань надання зброї.