Новини 2018-04-25 16:36

Суд обрав запобіжний захід працівнику Міноборони, якого підозрюють у шпигунстві на користь РФ

Підозрюваного взяли під варту до 18 червня.

У Києві Шевченківський райсуд обрав запобіжний захід у вигляді арешту для працівника Міністерства оборони, якого підозрюють у передачі секретних даних російській розвідці. Про це йдеться в рішенні суду.

 

Так, підозрюваного взяли під варту до 18 червня.

 

Як зазначається, заарештований, уродженець Бєлгородської області Росії, працює на посаді інженера у військовому представництві Міністерства оборони №615 з дислокацією на території державного підприємства "Завод №410 цивільної авіації".

 

Він був затриманий 20 квітня у Києві, йому повідомлено про підозру у ч. 1 ст. 111 (держзрада) Кримінального кодексу.

 

Служба безпеки України зазначає, що підозрюваний може переховуватися від органів досудового розслідування та суду, оскільки в 2014-2017 роках близько 20 разів перетинав державний кордон України з Росією. Водночас слідство зазначає, що наразі не розкрита вся агентурна мережа, учасником якої був працівник МОУ.

 

Захист підозрюваного, у свою чергу, стверджує, що відомості, які він передавав офіцерові 2-го оперативного підрозділу Московського розвідувального центру Головного управління Генерального штабу Збройних сил РФ, не є секретними і не містять держтаємницю.

 

"Підозрюваний зазначив про те, що частина фактів, викладених у повідомленні про підозру і клопотанні, є правдивими, і він усвідомив, що діяв неправильно. Разом з тим просить суд проявити до нього поблажливість і застосувати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту", – йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, 20 квітня поліція викрила працівника одного із стратегічних підприємств Міністерства оборони на шпигунській діяльності на користь Російської Федерації.