Новини 2018-04-25 22:38

Собор єпископів УПЦ у США підтримав надання автокефалії українській церкві

Раніше Порошенко написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні.

Собор єпископів Української православної церкви США в середу, 25 квітня, підтримав надання томосу на автокефалію православної церкви в Україні. Про це пише Голос Америки.

 

"Постійна Конференція українських православних єпископів поза межами України написала відповідного листа про підтримку дій, проведених "Його Всесвятістю та Константинопольським Священним синодом щодо можливого надання Томосу Автокефалії Українській Православній Церкві". Ми запевнили Його Всесвятість у безустанних молитвах за нього у цьому процесі, і не тільки ієрархів, але й мільйонів українців, духовенства та вірних в Україні та поза її межами", – йдеться у заяві.

 

Як повідомлялось, Верховна Рада в четвер, 19 квітня, підтримала за основу та в цілому проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". За відповідні рішення проголосували 268 депутатів.

 

Нагадаємо, 17 квітня президент України Петро Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні.

 

18 квітня голова Верховної Ради повідомив, що в парламенті зареєстровано проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні".  Водночас Парубій повідомив, що доручив профільному комітету з питань культури і духовності в позачерговому порядку розглянути проект відповідну постанову для внесення його на розгляд Верховної Ради вже 19 квітня.