Новини 17:10

Литвин не знає, куди чіпляти червоний прапор біля Верховної Ради

Голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає політичним рішення парламенту про встановлення формою увічнення перемоги у Великій Вітчизняній війні підняття червоного прапора Перемоги 9 травня. Про це він заявив в інтерв'ю телеканалу «Рада».

«Я вважаю, що це більшою мірою політичне рішення. Можна говорити частково і про історію», - зазначив Литвин.

На його думку, значна частина українського суспільства підтримує це рішення Ради.

«У принципі, я вважаю, що нічого немає поганого в такому рішенні. Тому йдеться про прапор Перемоги, а хай там як, прапору Перемоги потрібно віддати належне», - додав спікер.

Водночас він розкритикував положення прийнятого парламентом закону, яке зобов'язує органи державної влади вивішувати поруч із державним прапором червоний.

«А якщо такий флагшток один, зокрема біля Верховної Ради? Як тоді реалізувати це рішення? Тут є проблема. Очевидно, її потрібно було уникнути, а просто (записати в законі) «мають право», - зазначив він.

При цьому Литвин закликав політиків не акцентувати свою увагу на цій темі.

«Прошу і політиків, і колег не педалювати цю тему, люди добровільно визначаться, як вони будуть діяти. Адже до того, як синьо-жовтий прапор став державним, люди виходили на маніфестації з цим прапором і вважали, що вони мають право на це, і мали право. А хто вважає, що він має право вийти з червоним прапором - нехай виходить», - зазначив він.

На думку Литвина, громадяни можуть виходити на маніфестації і масові акції з будь-якими прапорами, зокрема партійними.

Нагадаємо, заступник голови парламенту Микола Томенко вважає, що місцеві органи влади не зобов'язані вивішувати на 9 Травня поруч із державним прапором прапор Перемоги, незважаючи на прийняття Радою 21 квітня закону про форму увічнення перемоги у Великій Вітчизняній війні.

21 квітня Рада встановила однією з форм увічнення перемоги у ВВВ офіційне підняття 9 травня копій червоного прапора Перемоги на будинках поруч із державним прапором.

Народний депутат, лідер партії "Фронт змін" Арсеній Яценюк (фракція НУНС) закликає Президента Віктора Януковича застосувати право вето до закону, яким парламент установив формою увічнення Дня перемоги підняття червоного прапора.

Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко запевнив, що 9 травня українські посольства не вивішуватимуть червоні прапори.

Глава УГКЦ вважає, що рішенням про червоні прапори влада ображає частину суспільства

схожі новини