Новини 2018-04-26 13:59

У Чехії суд остаточно ліквідував "представництво ДНР"

Зазначається, що суддя відхилив апеляцію глави "об'єднання" проросійської активістки Нелі Ліскової.

У Чехії Верховний суд  міста Оломоуц підтвердив рішення скасувати "почесне консульство Донецької народної республіки". Про це повідомляє Ceske Noviny.

 

Зокрема, суд відхилив апеляцію глави зареєстрованого у місті Острава "об'єднання" проросійської активістки Нелі Ліскової.

 

Так, згідно з рішенням суду, діяльність "асоціації" є незаконною і збігається з діяльністю інших державних органів.

 

У свою чергу, Ліскова після даного рішення заявила, що розглядає варіант звернення до Верховного суду Чехії.

 

Наголошується, що так зване "представництво ДНР" відкрилося в Остраві на початку вересня 2016 року. МЗС Чехії відзначило, що цей центр не є офіційним дипломатичним представництвом, і подав скаргу до суду. Так, суд в Остраві закликав асоціацію змінити назву, однак у центрі відмовилися від цього. Тому суд розпочав провадження щодо його скасування.

 

Раніше Міністерство Європи та закордонних справ Франції звернулось до прокурора країничерез відкриття так званого "представництва "ДНР" у Марселі. У міністерстві наголосили, що французька влада офіційно не визнає об’єднання, яке не має дипломатичного статусу і не може набути пов’язаних із ним привілеїв та імунітетів.

 

Нагадаємо, 7 квітня 2017 року Обласний суд в місті Острава ухвалив рішення про початок процедури ліквідації "Представницького центру ДНР" на території Чехії, який очолює громадянка Чехії Нела Ліскова. 

 

Як повідомлялося,  у 2016 році Міністерство закордонних справ України висловило протест проти відкриття "представницького центру" самоназваної "ДНР" у чеськомі місті Острава. У МЗС Чехії наголосили, що не має і не матиме жодних відносин з відкритим центром, оскільки Чеська республіка не визнає "ДНР" і не може мати з нею дипломатичних і консульських відносин.

схожі новини