Новини 2018-05-03 10:28

Єврокомісія представила новий бюджет Євросоюзу

Зазначається, що ЄК запропонувала скоротити кількість програм більш ніж на третину, а саме з 58 у даний час до 37 у майбутньому.

Європейська комісія представила проект довгострокового бюджету Європейського Союзу на 2021-2027 роки, який розрахований на 27 країн без Великої Британії. Про це йдеться в офіційній заяві на сайті інституції.

 

Зазначається, що комісія пропонує довгостроковий бюджет у розмірі 1,135 млрд євро у зобов'язаннях (виражених у цінах 2018 року), що відповідає 1,11% від валового національного доходу 27 країн ЄС.

 

"Для фінансування нових і невідкладних пріоритетів необхідно збільшити поточний рівень фінансування. Інвестування зараз у такі галузі, як дослідження та інновації, молодь, цифрова економіка, управління кордонами, безпека та оборона сприятимуть процвітанню, стабільності та безпеки в майбутньому. Наприклад, бюджет Erasmus+ та Європейського корпусу солідарності буде подвоєний", - йдеться у повідомлені.

 

Водночас Єврокомісія визначила сфери, де можна заощадити та підвищити ефективність. Комісія пропонує помірно зменшити ( приблизно на 5%) фінансування спільної сільськогосподарської політики та політику політики когезії ЄС (Cohesion Policy), щоб відобразити нову реальність Союзу у складі 27 країн.

 

"Ця політика буде модернізована, щоб служити новим пріоритетам. Наприклад, політика когезії матиме все більш важливу роль у підтримці структурних реформ та довготривалої інтеграції мігрантів", - додали у повідомленні.

 

Крім того, ЄК пропонує скоротити кількість програм більш ніж на третину (з 58 в даний час до 37 у майбутньому), наприклад, шляхом об'єднання фрагментованих джерел фінансування у нові інтегровані програми та радикально оптимізувати використання фінансових інструментів, у тому числі через фонд InvestEU.

 

"Головним нововведенням у запропонованому бюджеті є зміцнення зв'язку між фінансуванням ЄС та верховенством права. Повага до верховенства права є необхідною передумовою для надійного фінансового управління та ефективного фінансування ЄС. Тому Комісія пропонує новий механізм захисту бюджету ЄС від фінансових ризиків, пов'язаних з узагальненими недоліками щодо верховенства права в державах-членах. Нові запропоновані інструменти дозволять Союзові призупинити, зменшити або обмежити доступ до фінансування ЄС у спосіб, пропорційний характеру, тяжкості та масштабам недоліків верховенства права", - йдеться у повідомленні.

 

Нагадаємо, 1 березня заступник керівника Головного директорату Єврокомісії з питань політики сусідства та розширення Катаріна Матернова заявила, що надання Україні нової макрофінансової допомоги прямо залежатиме від прогресу країни у співпраці з Міжнародним валютним фондом. У свою чергу, постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив про необхідність ухвалення закону про Антикорупційний суд і підвищення тарифів на газ для продовження співпраці Фонду з Україною.

 

 

схожі новини