Новини 18:38

Порошенко підписав дозвіл ОТГ сіл приєднуватися до великих міст

Таким чиноммешканців останніх стануть доступними більш якісні соціальні, адміністративні, інші послуги, які надаються з місцевого бюджету.

Президент Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до закону "Про добровільне об’єднання територіальних громад".

 

В прес-службі президента зазначили, що документ був прийнятий Верховною Радою 3 квітня.

 

Зазначається, що закон дозволяє добровільне приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст республіканського (АР Крим) та обласного значення, а також визначає порядок такого приєднання.

 

"Документом закладаються основи вирішення низки питань, пов’язаних із розбудовою інфраструктури великих міст та можливості скористатися результатами соціально-економічних, культурних та інших проектів, які здійснюються за рахунок видаткової частини міського бюджету значної частини населення відповідних сіл та селищ, які працюють у місті і сплачують до його бюджету податки", - повідомили в прес-службі.

 

В прес-службі наголосили, що від об’єднання в одну територіальну громаду виграє як місто-центр, так і села та селища, що є його "супутниками". Для мешканців останніх стануть доступними більш якісні соціальні, адміністративні, інші послуги, які надаються з місцевого бюджету. Великі міста отримують нові території для розбудови, в тому числі комфортних зелених жилих районів.

 

Окрім цього, таке об’єднання стане потужним поштовхом для розвитку приміської інфраструктури: автодоріг, транспорту тощо.

 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, Житомирська область лідирує в Україні за темпами створення об'єднаних територіальних громад.

схожі новини