Новини 2018-05-07 13:25

Україна стала шостою у рейтингу "західності" пострадянських країн, лідирують країни Балтії

Найменш вестернізованими визнали Таджикистан та Туркменістан.

Американські експерти визнали країни Балтії найбільш вестернізованими з усіх держав пострадянського простору, Україна у рейтингу посіла шосте місце. Про це йдеться у звіті американського Стратегічного центру політичних та дипломатичних рішень (StrategEast).

 

Так, Естонія в рейтингу американських експертів набрала 93 бали зі 100, Литва – 85 балів. На третьому місці - Латвія з 82 балами.

 

Україна у рейтингу займає шосте місце з з 54 балами. Окрім країн Балтії, її також випереджають Грузія (62 бали) та Молдова (56 балів).

 

Найменш вестернізованими визнали Таджикистан (19,5 бала) та Туркменістан (17,5 бала).

 

Відомо, що складаючи рейтинг, дослідники оцінювали політичну, економічну, юридичну, культурнуситуацію і спосіб життя в 14 країнах . Росію в дослідження не включали.

 

В ході дослідження розглядалися дані, отримані в першій половині 2017 року і раніше.

 

Нагадаємо, раніше Американський аналітичний центр Pew Research Center, який спеціалізується на демографічних тенденціях, провів опитування на визначення рівня побутового антисемітизму. 

 

Зазначається, що дослідження проводилося у 18 країнах Центральної та Східної Європи.

 

За результатами опитування у деяких країнах, приблизно кожен п'ятий дорослий або більше кажуть, що вони не приймуть євреїв в якості співгромадян.

 

Зокрема, в Україні зафіксований найнижчий рівень антисемітизму серед опитаних. Так, 5% українців не хотіли, щоб євреї стали громадянами їхньої країни.