Новини 2018-05-08 17:24

На Луганщині СБУ затримала агента РФ, який планував вбити суддю

Правоохоронці задокументували, що російські спецслужби завербували українського громадянина, який відбував покарання на тимчасово окупованій території Донбасу.

У Луганській області Служба безпеки України затримала чоловіка, який планував скоїти замовлений російським спецслужбами терористичний акт щодо одного із колишніх високопосадовців судової системи. Про це у вівторок, 8 квітня, повідомляє прес-служба відомства.

 

"Оперативники контррозвідки спільно з бійцями спецпідрозділу СБУ "Альфа" затримали зловмисника під час спроби проникнення у приватний будинок судді для його фізичної ліквідації", – йдеться в повідомленні.

 

 

Як зазначається, працівники СБУ задокументували, що російські спецслужби завербували українського громадянина, який відбував покарання на тимчасово окупованій території Донбасу.

 

"За їхнього сприяння він був звільнений з в’язниці та погодився виконувати диверсійно-розвідувальні і терористичні завдання на території України", – наголошується в повідомленні.

 

 

У СБУ додали, що зловмисник у березні 2018 року отримав завдання від кадрового офіцера спецслужб РФ із здійснення теракту стосовно представника української судової системи. Так, за даними правоохоронців, чоловік здійснив поглиблене вивчення об’єкта посягань і розвідку за місцем проживання,  а також отримав засоби для вчинення злочину.

 

"За задумом російських кураторів, вбивство судді повинно було дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію на Луганщині та підірвати довіру населення до правоохоронних органів", – зазначається в повідомленні.

 

Крім того, у відомстві розповіли, що затриманий агент спецслужб РФ також зізнався у виконанні низки розвідувальних завдань, серед яких – відео- та фото фіксація місця дислокації однієї із військових частин, наявної техніки і озброєння, окремих залізничних вузлів на території Луганської області, вивчення системи безпеки одного із столичних бізнес-центрів.

 

"За їх виконання зловмисник отримував від представника спецслужб РФ гроші під час особистих зустрічей у Москва. Наразі тривають першочергові слідчо-оперативні дії", – йдеться в повідомленні української спецслужби.

 

Як повідомлялося 8 травня, працівники Служби безпеки України виявили та попередили спроби російських спецслужб здійснити провокації до 9-го травня через використання заборонених соціальних мереж.