Новини 22:52

Євросоюз відреагував на призначення Пашиняна прем'єром Вірменії

Зокрема, у ЄС повідомили про прагнення співпрацювати з новим прем'єр-міністром Вірменії та його кабінетом.

Верховний представник Європейського союзу із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні та комісар з питань європейської політики сусідства та перемовин із розширення Йоганес Ган заявили, що вибір лідера опозиції Нікола Пашиняна на посаду прем'єр-міністра Вірменії відбувся згідно з конституцією. Про це у вівторок, 8 травня, пише Польське радіо.

 

Так, у ЄС повідомили про прагнення співпрацювати з Пашиняном та його кабінетом задля зміцнення демократії і правопорядку та побудови потужної країни.

 

"Європейський Союз очікує на співпрацю з ним (Пашиняном – Ред.) і його урядом у питанні втілення в життя угоди про комплексне і поглиблене партнерство між ЄС та Вірменією, яку була підписано у листопаді минулого року з метою подальшого зміцнення демократії, правопорядку і дотримання прав людини, а також задля створення квітучої країни для добра усіх громадян Вірменії", – заявили Могеріні і Ган.

 

Водночас представники Євроспільноти наголосили, що для досягнення відповідних планів, ключовим залишається діалог між усіма учасниками політичної сцени Вірменії.

 

Нагадаємо, 8 травня у Вірменії парламент під час спеціального засідання обрав лідера опозиційного руху "Елк" Нікола Пашиняна прем'єр-міністром країни. За кандидатуру Пашиняна проголосували 59 депутатів Національних зборів, проти - 42. Згодом президент Вірменії Армен Саркісян підписав указ про призначення його на посаду прем'єра країни. 

схожі новини