Новини 13:33

Євросоюз буде і далі дотримуватися ядерної угоди з Іраном - Могеріні

За словами представника ЄС, скасування санкцій, які пов'язані з ядерною зброєю, є невід'ємною частиною угоди.

Високий представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що Євросоюз буде і далі дотримуватися ядерної угоди з Іраном. Про це йдеться на сайті Ради ЄС.

 

"Поки Іран продовжує виконувати свої ядерні зобов'язання, як це було досі, і було підтверджено Міжнародним агентством з атомної енергії в 10 доповідях, ЄС залишиться прихильним продовженню повного та ефективного здійснення ядерної угоди", - зауважила вона.

 

Зазначається, що ЄС виловлює жаль про рішення президента США Дональда Трампа про вихід із ядерної угоди з Тегераном, яка є ключовим елементом глобальної архітектури ядерного нерозповсюдження і має вирішальне значення для безпеки регіону.

 

За її словами, скасування санкцій, які пов'язані з ядерною зброєю, є невід'ємною частиною угоди.

 

"ЄС неодноразово підкреслював, що зняття санкцій робить позитивний вплив на торговельно-економічні відносини з Іраном", - підкреслила вона.

 

Нагадаємо, 9 травня в Ірані депутати парламенту спалили паперовий прапор Сполучених Штатів Америки  з криками "Смерть Америці" після рішення президента Дональда Трампа вийти з ядерної угоди з Тегераном.

 

Також генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що глибоко розчарований рішенням президента Сполучених Штаів Америки Дональда Трампа вийти зі Спільного всеосяжного плану дій з щодо іранської ядерної програми і повернутися до режиму санкцій щодо Тегерана.

 

Раніше Німеччина, Франція та Велика Британія заявили, що не підтримують рішення президента США Дональда Трампа про вихід з ядерної угоди з Іраном. 

 

Як повідомлялось, 8 травня президент Дональд Трамп повідомив, що США вийдуть із ядерної угоди з Іраном, а також відновлять усі санкцій, які було знято у рамках угоди, і запровадять додаткові економічні обмеження. У свою чергу влада Ірану прокоментувала рішення президента США Дональда Трампа щодо виходу з ядерної угоди, назвавши його "незаконним". 

 

 

схожі новини