Новини 2011-04-25 10:48

У Сирії армія наступає з танками. Стріляють снайпери

За повідомленнями з Сирії, сотні солдатів за підтримки танків та іншої військової техніки увійшли до міста Дераа на півдні країни, де у березні почалися антиурядові протести.

Інформаційні агентства повідомляють про жертви, кажучи, що вбитих важко порахувати через обстріл снайперів.

Агентство Франс прес цитує активіста, який каже, що солдати стріляють у всіх напрямках, і в місті немає електрики.

Також повідомляють, що сили безпеки президента Ассада взяли штурмом передмістя Дамаска Думу. Рейтер передає про поранених і заарештованих людей. Активісти кажуть, що з містечком Дума перервано будь-який зв'язок.

У неділю сирійські сили безпеки застрелили кількох демонстрантів у місті Джабла.

За словами правозахисників, відколи почалися протести в Сирії, там загинули понад 300 людей.

Міжнародним журналістам заборонено доступ до Сирії.Як передає кореспондент Бі-Бі-Сі, який перебуває в Бейруті, з міста Дераа повідомляють про запеклу стрілянину. Опозиція твердила, що в останні дні Дераа була звільненою територією. Два депутати парламенту і духовний провідник там заявили про відставку на знак протесту проти вбивств цивільних.

Наш кореспондент каже, що, надіславши війська до міста, уряд показує, що налаштований повернути його під свій контроль.

У інших містах Сирії озброєні солдати патрулюють вулиці. Минулого тижня уряд скасував надзвичайний стан у країні, аби задовольнити демонстрантів, але, як кажуть кореспонденти, протести не припинилися і відтоді уряд застосовує силу, аби їх придушити.

Під час найбільш масових протестів у п’ятницю, за повідомленнями, загинули 95 людей, 12 людей загинули в суботу, коли сили безпеки обстріляли похоронні процесії.

Як повідомлялося, сирійські активісти руху за демократію 24 квітня заявляють, що сили безпеки затримали десятки супротивників влади президента Башара аль-Асада після кривавого придушення протестів.