Новини 2011-04-25 13:06

Соціолог: до осені українці не протестуватимуть проти підвищення цін на харчі

До осені українці не вийдуть на вулиці для масових протестів проти різкого зростання цін, за якими не встигають зростати доходи. Причина цього – «травневі свята» і «літня дефляція» цін на овочі та фрукти. Про це заявив директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко.

«Навряд чи найближчим часом можливі акції протесту, оскільки українська економіка має сезонний характер, і ближче до літа, як правило, відбувається зниження цін – або скорочуються темпи інфляції, або взагалі відбувається дефляція в літні місяці. Тому дуже малоймовірно, що акції протесту відбудуться влітку. А до літа – тут половина травня – свята. Тому навряд чи якісь акції протесту відбудуться до осені», – зазначив Биченко.

Крім того, за словами соціолога, аби зростання цін змусило українців до протестів, це зростання має бути досить різким, і відбутися за відносно короткий проміжок часу. Із харчами, враховуючи «сезонний»фактор, так навряд чи вже відбудеться найближчим часом, але те, що черговий стрибок комунальних тарифів чи цін на пальне може стати таким приводом, - зовсім не виключено.

За останніми даними опитування, 53.9% опитаних заявили, що готові до протестів через погіршення умов життя, проте 22.8% кажуть, що готові терпіти матеріальні труднощі заради збереження порядку в країні.

При цьому 42.5% респондентів кажуть, що вийти на вулицю їх змусить саме різке зростання цін, 34.2% - невиплата зарплати, 29.2% - низький рівень зарплати.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Микола Азаров закликав українців братися за лопату і самим вирощувати собі їжу. Пізніше розповів, як сам їх вирощує на своїй присадибній ділянці.