Новини 2018-05-11 12:44

У Британії організаторів кампанії за Brexit оштрафували на 80 тисяч євро

Зазначається, що група не повідомила про близько 90 тисяч євро своїх витрат.

Організаторів кампанії Leave.EU, яка брала участь у підготовці референдуму за вихід Британії з ЄС, оштрафували на майже 80 тисяч євро за порушення виборчого законодавства. Про це повідомляє BBC.

 

Зокрема, виборча комісії повідомила, що група, яка діяла окремо від офіційної про-Brexit групи "Голосуй за вихід", не повідомила про понад 77,380 тисяч фунтів (близько 90 тисяч євро) своїх витрат.

 

Так, у комісії встановили, що Leave.EU перевищила ліміт на витрати "зареєстрованих позапартійних учасників кампанії" щонайменше на 10%, і припустили, що це перевищення може бути істотно більшим.

 

Зазначається, що у комісії розчаровані даним інцидентом, а саме тим, що "ключовий гравець" порушив правила під час референдуму.

 

У свою чергу, головний спонсор кампанії Leave.EU Аррон Бенкс був переданий поліції.

 

Крім того, Бенкс заявив, що має намір звернутися до суду, бо вважає дане рішення політично мотивованим.

 

Нагадаємо, 8 травня міністр закордонних справ Великої Британіїї Борис Джонсон заявив, що один із десяти проектів про тимчасову митну угоду після Brexit є "божевіллям". На думку глави британського МЗС, митне партнерство, яке буде вигідним для прем'єр-міністра Терези Мей, передбачає сплату імпортних тарифів на користь Євросоюзу. Зокрема, в інтерв'ю Daily Mail глава дипвідомтсва Британії повідомив, що обмежує можливість Лондона здійснювати торгівлю після Brexit.

 

1 травня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей розглядає можливість підписання угоди про асоціацію між Лондоном та Європейським союзом.  За даними видання, Мей повідомила членам уряду, що Британія "потенційно" може ухвалити угоду про асоціацію з ЄС. Зазначається, що ідею прем'єра підтримали канцлер Філіп Хаммонд та міністр у справах Brexit Девід Девіс, які вважають, що така угода "заощадить час" і буде працювати, оскільки ЄС вже знайомий з нею.

 

20 березня голова делегації Європейського союзу в переговорах щодо Brexit Мішель Барньє заявив, що потрібно виконати ще близько 25% роботи над угодою, яка стосується виходу  Британії з Союзу. За його словами, хоча Британія і ЄС спільно працюють, щоб Brexit відбувся у березні 2019 року, ризики провалу планів залишаються, доки не буде вирішено такі масштабні питання як кордон з Ірландією.
 

Також 19 березня Європейський Союз відкинув пропозиції Великої Британії, які допомагають уникнути жорсткого кордону в Ірландії. Зазначається, що план прем’єр-міністра Британії Терези Мей уникнути жорсткого кордону у Північній Ірландії був підданий "систематичному та експертному знищенню" на зустрічі між старшими посадовими особами ЄС та Оллі Роббінсом, лідером переговірного процесу з боку Британії.

 

Раніше Європейський Союз та Велика Британія заявили про досягнення домовленості щодо перехідного періоду після Brexit, який триватиме 21 місяць і завершиться 31 грудня 2020 року.

 

7 березня глава Європейської ради Дональд Туск повідомив, що надіслав лідерам країн-членів Євросоюзу стратегію щодо відносин з Великою Британією після Brexit.

 

На початку лютого прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що протягом наступних трьох тижнів представить план про вихід країни з Європейського Союзу.

 

Як повідомлялось, 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу. Уряд Великої Британії заявив, що планує законодавчо оформити точний час виходу країни з Європейського Союзу. Вихід королівства з ЄС має відбутися 29 березня 2019 року о 23:00 за лондонським часом. 29 січня країни-члени ЄС погодили основні позиції на переговорах про перехідний період після виходу Великої Британії з ЄС.

 

Додамо, що під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit.