Новини 18:43

"Справа Веджіє Кашка". У Криму "суд" продовжив запобіжний захід активістам

Суд продовжив термін утримування під вартою для кримськотатарських активістів до 7 липня.

У окупованому Криму підконтрольний Москві Київський районний суд Сімферополя в п'ятницю, 11 травня, продовжив запобіжний захід у вигляді арешту фігурантам "справи Веджіє Кашка" Бекіру Дегерменджі, Асану Чапуху, Казіму Аметову та Руслану Трубачу. Про це повідомляє правозахисна група "Кримська солідарність" на своїй сторінці в Facebоok.

 

Так, суд продовжив термін утримування під вартою для кримськотатарських активістів до 7 липня.

 

Як повідомлялося, 27 березня адвокат Эдем Семедляев повідомив, що в фігуранта так званої "справи Веджіє Кашка" Бекіра Дегерменджі, якого незаконно утримують у СІЗО в окупованому Криму, розвивається пневмонія. 

 

14 лютого так званий Київський районний суд Сімферополя продовжив запобіжний захід у вигляді арешту фігурантам "справи Веджіє Кашка" Бекіру Дегерменджі, Асану Чапуху, Казіму Аметову та Руслану Трубачу до 15 травня. 

 

Нагадаємо, 23 листопада російські силовики затримали кількох членів Меджлісу кримськотатарського народу за начебто "вимагання в особливо великому розмірі" у громадянина Туреччини. Зазначається, що затримання відбулося в кафе "Медобори" на вулиці Воровського біля Київського районного суду. За даними Крим_SOS, серед них були Бекір Дегерменджі, Асан Чапух, Казим Аметов. При цьому адвокат Едем Семедляєв заявив, що жодного адвоката до затриманих членів Меджлісу кримськотатарського народу не впустили. Згодом їх відвезли в ізолятор тимчасового утримання.

 

Додамо, 23 березня в окупованому Криму підконтрольний Москві Київський районний суд Сімферополя заарештував кримськотатарського активіста Нарімана Мемедімінова до 16 травня 2018 року. За день до того 22 березня в будинку Мемедемінова російські силовики і правоохоронці провели обшук, а потім відвезли на допит в управління ФСБ Росії в Сімферополі.