Новини 2018-05-12 11:40

У МінТОТ повідомили, яку грошову допомогу виплатять звільненим з полону українцям

Порядок виплати одноразової грошової допомоги особам, яких було позбавлено свободи на окремих територіях Донецької та Луганської областей, затверджено відповідною постановою Кабінету Міністрів.

Звільненим з полону на окремих територіях Донецької та Луганської областей українцям виплатять одноразову грошову допомогу у розмірі 100 тисяч гривень. Про це повідомляє прес-служба МінТОТ.

 

"Особам, яких було позбавлено особистої свободи та звільненим 27 грудня 2017 р. та 24 січня 2018 р. виплачується грошова допомога у розмірі 100 тисяч гривень (одноразово)", - йдеться у повідомленні.

 

Варто зазначити, що порядок виплати одноразової грошової допомоги особам, яких було незаконно позбавлено свободи на окремих територіях Донецької та Луганської областей, затверджено відповідною постановою Кабінету Міністрів. Звільнені полонені повинні звернутися протягом шести місяців з дня звільнення в підрозділ з питань соціального захисту виконавчої адміністрації за місцем прописки або фактичного проживання. До заяви потрібно додати копію документа, що посвідчує особу громадянина України, іноземця або особи без громадянства та копію ІПН (крім тих, хто не має коду з відповідною відміткою в паспорті або іноземців). До них необхідно буде пред'явити оригінали документів.

 

Окрім цього, перший віце-спікер ВР та представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко вибачилася перед звільненими з полону українцями за те, що "урядові бюрократичні процедури затягнулися на кілька місяців".

 

"Нарешті. Хочеться вибачитися перед звільненими, що урядові бюрократичні процедури затягнулися на кілька місяців. Важливо, що ця ініціатива і обіцянка буде, нарешті, виконана. ... Ми працюємо далі, аби витягти з тюрем ОРДЛО і РФ всіх бранців Кремля", - наголосила вона.

 

Як повідомлялося, в січні глава Мінсоцполітики Андрій Рева заявив на засіданні Кабміну, що українським заручникам, яких у грудні  звільнили з полону бойовиків, буде виплачено по 100 тис. грн одноразової допомоги. 

 

Також звільненим полоненим планували надати медичну, психологічну допомогу та реабілітацію, а переселенцям -  тимчасове житло. Але наприкінці березня виконавчий директор БФ "Восток-SOS" Олександра Дворецька заявила, що звільнені з полону українці досі не отримали державної матеріальної допомоги та мають проблеми з працевлаштуванням і житлом.

 

Нагадаємо, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак повідомив, що США та Франція готові фінансувати миротворчу місію на Донбасі, а Німеччина розглядає відповідну можливість.