Новини 2018-05-14 19:20

Заворушення у Секторі Гази. Кількість загиблих зросла до 52

Зазначається, що поранення під час сутичок отримали 2238 осіб.

У Секторі Гази в понеділок, 14 травня, під час акцій протесту проти відкриття посольства США в Єрусалимі кількість загиблих у заворушеннях зросла до 52. Про це повідомляє Haaretz з посиланням на дані міністерства охорони здоров’я Палестини.

 

Зазначається, що поранення під час сутичок отримали 2238 осіб, з них вогнепальні поранення у понад 770 людей.

 

Всього у протестах на кордоні беруть участь до 40 тисяч палестинців.

 

Нагадаємо, у Секторі Гази під час акцій протесту проти відкриття посольства США в Єрусалимі загинули 37 палестинців, сотні людей отримали поранення.

 

Як повідомлялось, 14 травня Сполучені Штати Америки заявили про відкриття посольства в Єрусалимі, так як президента Дональд Трамп офіційно визнав місто столицею Ізраїлю. У свою чергу, тисячі палестинців на знак протесту відкриття американського посольства збираються вздовж огорожі, яка розділяє Ізраїль та Сектор Гази.

 

Згодом Європейський Союз у зв’язку з акціями протесту у Секторі Гази закликав всі сторони до стриманості.  Наголошується, що Ізраїль повинен поважати право на мирні протести і принцип пропорційності при застосуванні сили. Водночас ХАМАС і організатори протестів повинні забезпечити ненасильницький характер демонстрацій.