Новини 13:16

Затримання РФ українського судна. Стало відомо про місцезнаходження екіпажу

За словами Бабіна, на українських рибалок, ймовірно, тиснуть.

Постійний представник президента України в АР Крим Борис Бабін повідомив, що екіпаж затриманого РФ українського риболовецького судна  утримують під вартою в Севастополі. Про це він заявив у вівторок, 15 травня, у ефірі Крим.Реалії.

 

"Це спроба перекласти відповідальність на жертв. Судно "ЯМК-0041" викрали в акваторії Чорного моря, незаконно доставили його в окупований Севастополь. Можливо, рибалки вже тиждень перебувають в місцях позбавлення волі в Криму, там на них напевно тиснуть. Точної інформації немає. Це комплексне порушення Росією не тільки норм міжнародного права, а й прав людини", – заявив постійний представник.

 

Нагадаємо, 4 травня російські прикордонники повідомили про затримання українського рибальського судна з п’ятьма членами екіпажу в акваторії Чорного моря. 

 

Згодом Державна прикордонна служба України повідомила, що затримане прикордонниками Росії українське судно було належним чином оформлено та мало необхідні дозволи на вилов риби в межах територіального моря або 12-мильної економічної зони. Однак, за словами помічника керівника ДПСУ Олега Слободяна, відповідальність за затримання російською ФСБ риболовецького судна неподалік від анексованого Криму несе його капітан, який, ймовірно, знехтував ризиками бути затриманим.

 

7 травня прокуратура Криму відкрила кримінальне провадження за фактом затримання українського риболовецького судна "ЯМК – 0041" у окупованому Криму. 

схожі новини