Новини 2018-05-16 11:51

Британія закликала провести розслідування щодо заворушень у Секторі Газа

Зазначається, що Лондон наголошує на терміновому встановленні усіх обставин сутичок.
Велика Британія закликала провести незалежне розслідування щодо сутичок у Секторі Газа, в результаті яких були вбиті десятки палестинців. Про це повідомляє агентсво Reuters.

 

За словами британського міністра з питань Близького Сходу Алістера Берта, Лондон наголошує на терміновому встановленні усіх обставин заворушень.

 

"Має бути проведене розслідування... Сполучене Королівство завжди обіймало чітку позицію щодо необхідності терміново встановити всі обставини того, що сталося, у тому числі чому стільки вогню було використано", - зауважив він.

 

Зокрема, він закликав послабити обмеження руху в Секторі Газа та надати міжнародну підтримку проектам інфраструктури і розвитку.

 

"Є різні способи розслідування, які можливі через Організацію Об'єднаних Націй, і ми повинні знайти правильну формулу", - підкреслив він.

 

Раніше Ізраїль вирішив видворити консула Туреччини у Єрусалимі на невизначений термін. 
 

Також віце-прем'єр турецького уряду Бекір Боздаг заявив, що Анкара вирішила відкликати послів зі США та Ізраїлю після заворушень на адміністративному кордоні Сектору Газа.  Зазначається, що турецькі посли у Вашингтоні і Тель-Авіві відкликані для консультацій до турецької столиці. Зокрема, президент Туреччини Реджеп Ердоган назвав загибель протестуючих палестинців "геноцидом" з боку Ізраїлю.

 

У свою чергу, Рада міністрів Саудівської Аравії підтвердила, що не сприймає рішення Сполучених Штатів Америки перенести  посольство в Ізраїлі до Єрусалима.

 

Крім того, Бельгія вирішила відкликати свого посла з Ізраїлю, а також закликала розслідувати події в Секторі Гази. 

 

Як повідомлялось, 14 травня Сполучені Штати Америки заявили про відкриття посольства в Єрусалимі, так як президента Дональд Трамп офіційно визнав місто столицею Ізраїлю. У свою чергу, тисячі палестинців на знак протесту відкриття американського посольства збираються вздовж огорожі, яка розділяє Ізраїль та Сектор Гази.

 

У Секторі Гази під час акцій протесту проти відкриття посольства США в Єрусалимі кількість загиблих у заворушеннях зросла до 52.  Зазначається, що поранення під час сутичок отримали 2238 осіб, з них вогнепальні поранення у понад 770 людей. Всього у протестах на кордоні беруть участь до 40 тисяч палестинців.

 

Згодом Європейський Союз у зв’язку з акціями протесту у Секторі Гази закликав всі сторони до стриманості.  Наголошується, що Ізраїль повинен поважати право на мирні протести і принцип пропорційності при застосуванні сили. Водночас ХАМАС і організатори протестів повинні забезпечити ненасильницький характер демонстрацій.

 

Водночас Білий дім звинуватив ХАМАС у заворушеннях в Секторі Газа. В адміністрації США вважають, що Ізраїль "має право захищати себе". Крім того, США заблокувалиприйняття заяви голови Ради Безпеки ООН, що засуджує вбивства палестинців і закликає до проведення незалежного розслідування.

 

Додається, що Міністерство закордонних справ Франції повідомило, що не схвалює рішення США про перенесення посольства з Тель-Авіва в Єрусалим, оскільки це суперечить міжнародному праву. 

 

схожі новини