Новини 2018-05-17 10:39

СБУ оприлюднила дані про шістьох бойовиків, які катували українських заручників

У спецслужбі додали, що відповідні матеріали будуть передані в міжнародні судові інстанції.

Служба безпеки України оприлюднила дані про шістьох бойовиків, які катували українських заручників та цивільних осіб на Донбасі. Про це в четвер, 17 травня, повідомляє прес-служба СБУ.

 

"Це вже шосте документальне видання, підготовлене за результатами опитування звільнених українських громадян. СБУ на основі свідчень ідентифікувала особи шести бойовиків, які особисто піддавали жорстоким знущанням захоплених українських військових та патріотів з числа цивільних осіб", – йдеться в повідомленні.

 

Зокрема, як зазначається, у збірнику опубліковано фото бойовиків на прізвисько "Адреналін" та "Батон" біля входу  до "кімнати для тортур" на фоні знарядь для катування і захисного від бризків крові "спецодягу".

 

 

"Встановлені зловмисники розшукуються правоохоронними органами для притягнення до кримінальної відповідальності, один з них прізвисько "Крутий" вироком українського суду вже засуджений до десяти років позбавлення волі", – наголосили в спецслужбі.

 

У СБУ додали, що відповідні матеріали будуть передані в міжнародні судові інстанції. Крім того, глава СБУ Василь Грицак передав ці бюлетені спецпредставнику Державного департаменту США в справах України Курту Волкеру.

 

Нагадаємо, 15 травня в Києві правозахисники з ГО Truth Hounds та Української Гельсінської спілки з прав людини презентували звіт "Говорять застінки", у якому, зокрема, зафіксували факти присутності підрозділів Збройних сил РФ на окупованих територіях України, а також їхню участь у катуванні українських військових та цивільного населенням за період 2014-2015 років.