Новини 2018-05-17 17:34

На Запоріжжі викрили мережу інформаторів, організовану представниками генштабу ЗС РФ

Організатор злочинної групи був завербований на території окупованого Криму.

У Запорізькій області праціники Служби безпеки України викрили мережу інформаторів збройних сил РФ. Про це у четвер, 17 травня, повідомила прес-служба СБУ.

 

 

Злочинна група складалась з шість осіб. Її організатором був мешканець Запорізької області, який був завербований в анексованому Криму у 2015 році. Його затримали за місцем проживання, де були знайдені речові докази контактів з російськими спецслужбами, а саме плани-схеми розташування військових частин, російська символіка, військове спорядження, граната РГД-5 та набої калібру 5,45 та 9 мм.

 

 

У задачі агентів входило збирати та передавати інформацію про переміщення військової техніки ЗС України у Донецькому напрямку. Вони також мали перевіряти наявність та функціонування блокпостів, розробляти та відпрацьовувати безпечні маршрути в’їзду на територію Запоріжжя з тимчасово окупованих територій. Спецслужби РФ цікавило розташування об'єктів критичної інфраструктури: військових частин, правоохоронних органів,адміністративних будівель регіону тощо.

 

Інформатори передавали дані кураторам мобільними телефонами та через Інтернет.

 

 

 

 

Наразі вирішується питання щодо оголошення про підозру організатору мережі. Було відкрите кримінальне провадження за ст. 111 та 258-3 Кримінального кодексу. Стосовно інших учасників буде прийнято окреме процесуальне рішення.

 

Нагадаємо, у березні в Сумах суд визнав винним чоловіка, якого затримали під час спроби закласти вибухівку на одному з військових об’єктів Сумської області в День Збройних Сил України, та засудив його до чотирьох років в'язниці.

схожі новини