Новини 2018-05-18 16:41

У Червоному Хресті відреагували на обстріли шкіл на Донбасі

Водночас Ешліманн закликав сторони дотримуватись норм міжнародного гуманітарного права.

Міжнародний комітет Червоного Хреста засудив обстріли шкіл в Донецькій області, а саме – у окупованій Саханці та підконтрольному уряду України Світлодарську. Про це повідомляє прес-служба МКЧХ.

 

"Напади на школи та інші навчальні заклади заборонені міжнародним гуманітарним правом, їх не можна вважати законними військовими цілями, а їхній захисний статус має поважатися", – наголосив Алан Ешліманн, глава делегації МКЧХ в Україні.

 

Водночас він закликав сторони дотримуватись норм міжнародного гуманітарного права.

 

"Ми знову закликаємо всі сторони конфлікту діяти згідно з нормами міжнародного гуманітарного права й утримуватися від нападів на школи та інші цивільні об’єкти", – заявив Ешліманн.

 

У МКЧХ розповіли, що 16 травня та 17 травня зазнала обстрілу школа у селі Саханка, обстріли шкільної їдальні змусили учнів сховатися у підвалі. Крім того, школа №11 у Світлодарську також зазнала обстрілу, коли учні перебували у класі.

 

Нагадаємо, 17 травня незаконні збройні формування обстріляли школу в Світлодарську Донецької області, унаслідок чого один мирний житель отримав поранення. Артемівська місцева прокуратура  відкрила кримінальне провадження за фактом артилерійського обстрілу школи в Світлодарську Донецької області. Відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 1 ст. 258 (терористичний акт) КК України.