Новини 2011-04-26 13:16

Янукович і Мєдвєдєв зустрілися у Чорнобилі

Президент України Віктор Янукович і Президент Російської Федерації Дмітрій Мєдвєдєв зустрілися у Чорнобилі. Про це Тижню повідомили у прес-службі глави держави.

«Глави держав обмінялися привітаннями "Христос Воскрес!" - "Воістину Воскрес!"», - йдеться у повідомленні.

Мєдвєдєв і  Янукович відвідали Свято-Ільїнський Чорнобильський храм - єдину церкву, діючу в Чорнобилі на території зони відчуження.

Біля входу в храм президентів зустріли патріарх Московський і всія Русі Кіріл, митрополит Київський і усієї України Володимир. У присутності глав держав була проведена пасхальна служба.
 
По завершенні богослужіння Патріарх Кіріл передав настоятелю Свято-Іллівського Чорнобильського храму отцю Миколаю образ Спаса нерукотворного, а вірянам – образ Спасителя з патріаршим благословенням в пам’ять про перебування у цьому храмі в день 25-их роковин Чорнобильської трагедії.

Патріарх Кіріл освятив дзвіницю біля храму, після чого президенти України та Росії разом із Предстоятелями Української та Російської Православних Церков вдарили у дзвін

У планах Медведєва відвідати ЧАЕС, покласти квіти до меморіального знака загиблим внаслідок аварії, взяти участь у панахиді за загиблими, яку відслужить патріарх московський і всієї Русі Кіріл, а також спільно з Президентом Віктором Януковичем зробить заяву для преси.

Нагадаємо, пам'ятні заходи в Україні, приурочені до 25-х роковин катастрофи на Чорнобильській АЕС, відкрив патріарх Московський і всієї Русі Кіріл.

Як повідомлялось, президент Віктор Янукович вважає, що завдяки зібраним на донорській конференції коштам Україна отримала можливість побудови укриття над четвертим енергоблоком ЧАЕС до 2015 року. Глава держави нагадав, що під час донорської конференції була зібрана основна сума – близько 550 млн. євро.

схожі новини