Новини 2018-05-21 09:33

"Клептократи Путіна". Британські парламентарі відреагували на відмивання російської готівки через Лондон

Зазначається, що оточення президента РФ Владіміра Путіна, відмиваючи гроші через Лондон, підриває віру у британські інститути.

Комітет з міжнародних справ парламенту Великої Британії заявив, що грошові потоки Росії, які проходять через фінансові установи Лондона, заважають британському уряду зайняти жорстку позицію щодо агресивної політики Кремля. Про це йдеться у доповіді комітету, повідомляє агентство Reuters.

 

Зазначається, що "брудні гроші" з РФ завдають шкоди інтересам зовнішньої політики Британії.

 

"Фінансовий центр Британії є головним бенефіціаром масових потоків російської готівки після падіння Радянського Союзу 1991 року, а Лондон залишається західною столицею вибору для олігархів та російських чиновників, які вихваляють своє багатство у найрозкішніших напрямках Європи", - йдеться у повідомленні.

 

Так, оточення президента РФ Владіміра Путіна, відмиваючи гроші через Лондон, підриває віру у британські інститути.

 

"Велика Британія не має права закривати очі на те, як клептократи Путіна та особи, які порушують права людини, відмивають кошти через Лондон, щоб корумпувати наших друзів, послаблювати наші зв'язки і послаблювати віру у наші інститути", -  зауважили британські парламентарі.

 

Наголошується, що Британія повинна співпрацювати з міжнародними союзниками, щоб ускладнити для Росії випуск суверенних облігацій через банки, які потрапили під дію санкцій.

 

Нагадаємо, 16 травня Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії виступило із засудженням відкриття мосту через Керченську протоку з території Росії до окупованого Криму. Зазначається, що відкриття мосту є ще одним прикладом зухвалої поведінки РФ.

 

Як повідомлялося, 10 травня колишній міністр оборони Великої Британії Малкольм Ріфкінд заявив, що  президент Росії Владімір Путін у своїй поведінці здебільшого опортуніст, йому подобається випробовувати Захід і посилювати свій вплив, але без ризику вв’язатися у справжню війну зі США або всім західним світом.