Новини 2018-05-21 16:15

У МЗС заявили, що Росія відмовилася допустити українського консула до Сенцова

Беца повідомила, що лише за останній рік подібних звернень щодо українця від МЗС було близько 20.

Російська Федерація відмовилася допустити українського консула до незаконно засудженого режисера Олега Сенцова, після оголошеного ним голодування. Про це журналістам під час прес-конференції повідомила речниця Міністерства закордонних справ України Мар’яна Беца, передає кореспондент Тижня.

 

"Щойно ми отримали інформацію від адвоката Дмітрія Дінзе про те, що Сенцов оголосив голодування, ми відправили ноту до відповідних російських органів, аби отримати дозвіл на зустріч консула з Олегом. Однак нам вчергове відповіли відмовою", – повідомила Беца.

 

Вона додала, що лише за останній рік подібних звернень щодо Сенцова від МЗС було близько 20, однак відповіді на них були негативні.

 

"За чотири роки по всіх політв’язнях ми відправили близько 300 нот і звернень. По Олександру Кольченку і Олегу Сенцову приходили відповіді, що зустрічі з консулом не буле. Оскільки, як переконує Росія, вони громадяни РФ", – зазначила Беца.

 

Водночас адвокат українського режисера Дмітрій Дінзе наголосив, що Сенцов був і лишається громадянином України.

 

"Ми отримали документ, який свідчить про брехню Російської Федерації. Як ми пам’ятаємо, звернення про звільнення Сенцова російська влада коментувала тим, що Олег – громадянин Росії. Однак ми отримали листа з колонії, у якому йдеться про те, що Сенцов лишається громадянином України", – повідомив Дінзе.

 

Крім того, він додав, що Сенцов ніколи не отримував російського паспорта і ніколи не писав заяв про отримання російського громадянства.

 

"Певно, працівників колонії не поінформували, які треба давати відповіді (на звернення й запити щодо громадянства Сенцова – Ред.). Очікувано, працівники колонії відкрили справу Олега – а там лежить український паспорт написано, що він громадянин України", – підкреслив Дінзе.

 

Він пояснив, що за російським законодавством, людина не може вважатися громадянином РФ, якщо не має відповідного документа (паспорта).

 

"Свого часу Олегу справді приносили якісь документи нібито на підпис. Можливо хотіли отримати зразок його підпису, хтозна. Але він їх не підписав. Олег взагалі не підписує жодних документів у колонії", – підсумував Дінзе.

 

Як повідомлялося, 14 травня в Росії незаконно ув'язнений український режисер Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

 

Нагадаємо, 25 серпня 2015 року суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі. Росія відмовила Україні у передачі політв'язня  Сенцова, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

схожі новини