Новини 2018-05-21 21:33

У Бердянську Росія вирішила організувати акцію протесту для звільнення судна "Норд" – нардеп

Фріз також звернулася до СБУ та ГПУ з проханням перевірити інформацію про підготовку відповідної акції, що має ознаки впливу спецслужби Росії.

Росія вирішила провести в Бердянську акцію протесту за звільнення кримського судна "Норд", яке українські прикордонники затримали в Азовському морі. Про це в понеділок, 21 травня, повідомила голова підкомітету Верховної Ради з питань безпеки державних інформаційних систем Ірина Фріз.

 

"Надходить інформація, що в Бердянську розсилаються повідомлення з закликами до рибалок вийти 25 травня під будівлю міської державної адміністрації. Задум: звільнення затриманого в Азовському морі російського судна "Норд". Маю зауважити, що до цього судна та екіпажу прикута велика увага в країні-агресорі. Вже були спроби вивезти членів екіпажу до окупованого Криму на дипломатичному транспорті РФ, змінена та посилена команда адвокатів. Зараз ми бачимо спробу дестабілізувати ситуацію в місті Бердянськ через масові протестні акції", – написала вона.

 

 

Водночас Фріз наголосила, що повідомлення за стилістикою "дуже схожі за виглядом на ті, що активно розсилалися у 2014-2015 роках російськими підрозділами радіорозвідки та радіоелектронної боротьби на лінії зіткнення на мобільні телефони українських військовослужбовців з метою їх деморалізації".

 

"Одразу маю зауважити: звільнення "Норду" та його екіпажу не призведе до відновлення риболовлі в Азовському морі, що зараз вважається Кремлем внутрішнім. Організація масових акцій за звільнення російського "Норду" замість акцій під російським посольством з вимогою припинення незаконних дій в акваторії Азовського та Чорного морів є проявом колабораціонізму та наданням допомоги іноземній державі, що підпадає під статтю 111 Кримінального кодексу України "Державна зрада", – зазначила нардеп.

 

Крім того, вона закликала громадян утриматися від участі в російській провокації. Фріз також звернулася до Служби безпеки України та Генеральної прокуратури України з проханням перевірити інформацію про розсилання повідомлень та підготовку відповідної акції, що має ознаки впливу спецслужби РФ та вжити заходів відповідно до компетенції.

 

Нагадаємо, 25 березня в Азовському морі Державна прикордонна служба України затримала судно під прапором Росії. 30 березня суд наклав арешт на кримське судно, а 31 березня правоохоронці оголосили про підозру капітану кримського судна "Норд", йому інкримінують порушення порядку в’їзду-виїзду на тимчасово окуповану територію України.

 

Херсонський суд обрав запобіжний захід капітану кримського судна "Норд", яке ходило під прапором РФ, у вигляді тримання під вартою до 31 травня з можливістю внесення застави 35 240 гривень. Пізніше, стало відомо, що за капітана російського судна "Норд" внесли заставу.

схожі новини