Новини 2018-05-22 11:20

Сенцова мали обміняти щонайменше тричі – адвокат

Але, за словами захисника, все це були фальстарти, які ні до чого не призвели.

Адвокат утримуваного в РФ українського політв’язня Олега Сенцова Дмітрій Дінзе повідомив в інтерв’ю Тижню, що його підзахисного мали звільнити у рамках обміну щонайменше тричі.

 

«Мене весь час приводять в стан бойової готовності. Що це означає. Наприклад, була інформація, що Олега повинні привезти в Лефортово. І знову повинні привезти в Лефортово. І вчергове повинні привезти в Лефортово. У першому випадку його повинні нібито мали міняти на якихось  військовослужбовців. Але не пройшло. Вдруге повинні були міняти на якихось громадян Росії - не пройшло. У третьому випадку ... це краще сестра Олега – Наталя Каплан – може розповісти. Всі три рази я був готовий їхати в Лефортово. Коли Олега нібито мали міняти втретє –ми навіть просили членів Громадсько-спостережної комісії (ГСК) дізнатися, чи дійсно Сенцов у Лефортово. ГСК пішли і дізналися, що Сенцова там немає», – розповів він.

 

 

Але, зауважив Дінзе, все це були фальстарти, які ні до чого не призвели.

 

Як повідомлялося, 14 травня незаконно ув'язнений в Росії український режисер Сенцов оголосив безстрокове голодування. 16 березня він повідомив про погіршення стану здоров'я.

 

21 травня речник Міністерства закордонних справ Мар'яна Беца не виключила можливості обміну Сенцова на затриманого в Києві керівника пропагандистського порталу РФ "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського.

 

Уранці 22 травня у Києві близько 30 активістів зібралися біля Адміністрації президента, вимагаючи активніше сприяти звільненню з російського ув’язнення українських політв’язнів, зокрема Сенцова. Учасники акції зазначили, що українська влада досі не представила стратегії зі звільнення усіх бранців Кремля.

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

 

схожі новини