Новини 2018-05-22 12:31

Адвокат заявив, що Сенцову можуть призначити психіатричну експертизу та «лікування»

Дінзе не виключив можливості, що незаконно ув’язненому українському режисерові психіатрів викличуть прямо в колонію.

Адвокат утримуваного в РФ українського політв’язня Олега Сенцова Дмітрій Дінзе повідомив в інтерв’ю Тижню, що його підзахисного не можуть годувати насильно проте йому можуть організувати психіатричну експертизу.

 

«Це неможливо. Насильницьке годування – це тортури. Але можлива медична підтримка організму – фізіологічні розчини, глюкоза. Психіатрична експертиза також можлива, таке в практиці буває», – сказав він.

 

 

За словами Дінзе, Сенцову можуть викликати психіатрів прямо в колонію. І там дати висновок що, він неадекватний.

 

«Зараз, як вважають в колонії, Олег пішов на суїцид. А суїцид – це психологічне відхилення. Таких людей навіть можуть поставити на облік. Варіанти можливі. Олегу можуть викликати психіатрів прямо в колонію. І там дати висновок що, він неадекватний. Після цього його заберуть до лікарні і почнуть «лікувати», – розповів адвокат.

 

Дінзе зауважив, що в такому випадку він буде супроводжувати Сенцова на всіх етапах.

 

«Олег може викликати адвоката, який представлятиме його в процесі психіатричного огляду. Плюс запускається судова процедура переміщення людини в лікарню. Так що адвокат повинен бути присутнім однозначно», – повідомив він.

 

Як повідомлялося, 14 травня незаконно ув'язнений в Росії український режисер Сенцов оголосив безстрокове голодування. 16 березня він повідомив про погіршення стану здоров'я.

 

21 травня речник Міністерства закордонних справ Мар'яна Беца не виключила можливості обміну Сенцова на затриманого в Києві керівника пропагандистського порталу РФ "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського.

 

Уранці 22 травня у Києві близько 30 активістів зібралися біля Адміністрації президента, вимагаючи активніше сприяти звільненню з російського ув’язнення українських політв’язнів, зокрема Сенцова. Учасники акції зазначили, що українська влада досі не представила стратегії зі звільнення усіх бранців Кремля.

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

схожі новини