Новини 2018-05-22 13:40

Адвокат Сенцова розповів про випадки стеження за ним

За словами Дінзе, одного разу у його колеги зникли речі зі знятої квартири.

Захисник утримуваного в Росії українського політв’язня Олега Сенцова Дмітрій Дінзе розповів в інтерв’ю Тижню про випадки стеження за ним та ще одним адвокатом.

 

«Були випадки стеження. Наприклад, ми працювали у справі Олега в одному місті, знімали квартиру. І у адвоката звідти зникли речі: банківська карта, карта пенсіонера і тому подібне. Але потім ми стали поводитися обережніше. В рамках того, як ми могли себе убезпечити – убезпечили», - повідомив він.

 

 

Водночас Дінзе зауважив, що на нього не тисли. «Зі мною такого не було. Слава Богу, мені поки ніхто не погрожував», – сказав адвокат.

 

Як повідомлялося, 14 травня незаконно ув'язнений в Росії український режисер Сенцов оголосив безстрокове голодування. 16 березня він повідомив про погіршення стану здоров'я.

 

21 травня речник Міністерства закордонних справ Мар'яна Беца не виключила можливості обміну Сенцова на затриманого в Києві керівника пропагандистського порталу РФ "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського.

 

Уранці 22 травня у Києві близько 30 активістів зібралися біля Адміністрації президента, вимагаючи активніше сприяти звільненню з російського ув’язнення українських політв’язнів, зокрема Сенцова. Учасники акції зазначили, що українська влада досі не представила стратегії зі звільнення усіх бранців Кремля.

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).