Новини 2018-05-22 16:48

Суд відхилив апеляцію та залишив Савченко під вартою

Судді вирішили, що захист не надав достатніх аргументів, аби змінити запобіжний захід для нардепа.

У Києві Апеляційний суд у вівторок, 22 травня, відхилив апеляційну скарг захисту та залишив під вартою народного депутата Надію Савченко, яку підозрюють у підготовці теракту. Відповідне рішення ухвалила колегія суддів.

 

Так, судді вирішили, що захист не надав достатніх аргументів, аби змінити запобіжний захід для нардепа. Водночас сама Савченко заявила, що продовжить голодування на знак протесту проти тримання її під вартою.

 

Як зазначається, на засіданні її інтереси представляла група з трьох адвокатів, зокрема, Олександр Шадрін, від якого Савченко раніше відмовилася, але потім попросила повернутися в процес.

 

Як повідомлялося,  15 травня в Києві Шевченківський районний суд продовжив на два місяці арешт народному депутату Надії Савченко, яку підозрюють у підготовці терактів.

 

14 травня на засіданні Шевченківського районного суду Києва народний депутат Надія Савченко попросила надати їй державного адвоката. 

 

Раніше адвокати Олег Соловей та Дмитро Бугай розірвали договір про співпрацю з народним депутатом Надією Савченко, причиною відповідного рішення стала, зокрема, некоректна поведінка і позиція сестри Савченко – Віри, яка "вмішується у робочі відносини захисників і підзахисної".

 

Нагадаємо, Шевченківський райсуд Києва в п'ятницю, 23 березня, обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою 59 діб для народного депутата Надії Савченко. 

 

22 березня Верховна Рада погодилася на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Надії Савченко. За відповідні рішення проголосували 291, 277 та 268 нардепів. Працівники Служби безпеки України затримали та доставили її в будівлю відомства в Києві.

 

Крім того, генеральний прокурор Юрій Луценко оголосив Савченко підозру. За його словами, вона планувала теракт у залі парламенту. Луценка заявив, що Савченка причетна до вчинення низки кримінальних правопорушень, а саме: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; готування до злочину; вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією; посягання на життя державного чи громадського діяча; терористичний акт; створення терористичної групи чи терористичної організації; незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами.

схожі новини