Новини 2018-05-23 18:47

Британія засудила будівництво російського газопроводу "Північний потік-2"

Зокрема, у Лондоні відзначили, що проект може збільшити залежність європейських споживачів від "російської держави".

Міністр закордонних справ Великої Британії Боріс Джонсон засудив будівництво російського проекту газопроводу "Північний потік-2" з Росії в Німеччину. Про це повідомляє The Guardian.

 

Так, Джонсон приєднався до позиції США. Зокрема, у Британії відзначили, що проект може збільшити залежність європейських споживачів від "російської держави".

 

Джонсон у листі до парламентарів зазначив, що енергобезпека повинна базуватися на тому, щоб єдиний постачальник не мав монопольного контролю. Водночас він наголосив, що Європейський союз має право змінити власні директиви, щоб забезпечити рівну конкуренцію між трубопроводами.

 

Як зазначається, хоча Джонсон в листі не закликає припинити будівництво проекту, він підкреслив, що Британія рішуче підтримує Україну в цьому питанні.

 

Нагадаємо, 22 травня президент Петро Порошенко детально обговорив із президентом Естонії Керсті Кальюлайд питання будівництва російського проекту "Північний потік-2". 

 

Як повідомлялося, 17 травня представник Державного департаменту США Сандра Удкірк заявила, що Сполучені Штати Америки  хочуть запобігти побудові газопроводу "Північний потік-2" і не виключають санкцій проти нього.  Зокрема, вона не виключила, що Вашингтон введе санкції проти "Північного потоку-2" і відзначила, що умови для цього були створені минулого року.

 

Додамо, що 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні.

схожі новини