Новини 2018-05-24 19:38

Україна і Румунія вирішили підписати протокол щодо імплементації мовної статті закону "Про освіту"

Сторони також обговорили посилення співпраці між країнами у сфері розвитку цифрової освіти.

Україна й Румунія планують підписати протокол про порозуміння, де закріплюватимуться позиції щодо імплементації мовної статті українського закону "Про освіту".  Про це в четвер, 24 травня, повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

 

Як зазначається, про відповідне рішення 24 травня домовилися міністра освіти і науки України Лілії Гриневич з міністром національної освіти Румунії Валентином Попою.

 

"Закон "Про освіту" включає європейські цінності в національну систему освіти, зокрема положення, які дозволяють національним меншинам вивчати свою мову та навчатися нею. Водночас Закон забезпечує роль державної мови як інструменту соціальної єдності та цілісності. Нашою метою є надання рівних можливостей всім українським школярам. Закон виправляє нинішню дискримінаційну ситуацію, коли діти національної меншини мають дуже низький рівень володіння українською. Це означає, що вони не мають доступу до подальшої освіти в Україні, не мають доступу до роботи, не мають доступу до основних соціальних послуг у всій країні. Їм доводиться або переїжджати за кордон, або залишатися замкненими в своїх громадах", – наголосила Гриневич.

 

Як зазначається, сторони також обговорили посилення співпраці між країнами у сфері розвитку цифрової освіти.

 

"Нам дуже цікавий саме румунський досвід розвитку електронних підручників – ви маєте значний прогрес у цій сфері. Ми ж тільки починаємо працювати у цьому напрямі. Цього року вперше виділено гроші на державному рівні – 46 млн – на закупівлю е-підручників та 54,6 млн на створення національної освітньої платформи", – повідомила глава МОН.

 

Як повідомлялося, 11 січня Україна та Румунія домовилися про спільну роботу над документом щодо імплементації нового закону України про освіту.

 

Нагадаємо, 28 вересня в Україні набув чинності закон "Про освіту", який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.

 

Міністри закордонних справ Болгарії, Греції, Румунії та Угорщини заявили, що занепокоєні прийняттям в Україні нового закону про освіту й мають намір звернутися до Ради Європи і ОБСЄ.

 

12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення з рекомендаціями Україні за підсумками термінових дебатів щодо мовної статті українського закону "Про освіту".  Відповідне рішення Асамблеї доволі жорстко засуджує те, що Верховна Рада ухвалила закон про освіту, змінивши "мовну статтю" без консультацій з представниками національних меншин.

схожі новини