Новини 2018-05-25 10:38

Укроборонпром повідомив про розробку нової БМП-У та перспективного танка

Нова бойова машина піхоти має замінити БМП-1 та БМП-2, а у танку більшість процесів буде автоматизовано, що дозволить скоротити кількість членів екіпажу до двох осіб.

Харківське конструкторське бюро працює над створенням бойових машин нового покоління, які мають надійти на озброєння української армії у 2020-х роках. Про це у четвер, 24 травня, повідомили у прес-службі ДК "Укроборонпром".

 

"Конструктори та інженери зараз зосереджені на створенні БМП-У, нової бойової машини піхоти, яка має замінити БМП-1 та БМП-2. "ХКБМ" вже розроблено конструкторську документацію, а виготовлення дослідного зразка та початковий комплекс випробувань буде проходити у 2019 році", –  йдеться у повідомленні.

 

 

Зазначається, що БМП-У призначена для транспортування та вогневої підтримки сухопутних підрозділів. Вона забезпечує надійних захист екіпажу у складі 3 членів та 7 десантників. За розрахунками, рівень захисту БМП-У на 10-12% вищий за БТР-4. Окрім того, моторно-трансмісійний відсік розташований у передній частині корпусу, що гарантує більший рівень захисту екіпажу.

 

Також відомо, що забезпечення високої маневреності та швидкості на полі бою БМП-У буде оснащуватись дизельним двигуном потужністю 735 к.с. та автоматичною трансмісією. Враховуючи масу нової бойової машини піхоти у 25-27 тон, питома потужність БМП-У знаходиться на рівні 27-29 к.с./т. Цей показник значно перевищує питому потужність БМП-1 (21-23 к.с./т.) та навіть сучасних основних бойових танків. Окрім того, на БМП-У реалзіовано подолання водних перешкод вплав.

 

 

БМП-У створюється за модульним принципом, з можливістю використання базової платформи для цілого сімейства гусеничних машин. На її базі будуть створені командирська, командно-штабна, розвідувальна, медична, ремонтно-евакуаційна та інші машини.

 

 

Також наголошується, що "ХКБМ" веде роботи зі створення перспективного танка нового покоління. Ними передбачено створення моторно-трансмісійного відділення, розробку нових систем озброєння, боєприпасів, захисту та системи управління вогнем, а також автоматизацію більшості процесів для скорочення кількості членів екіпажу з трьох осіб, до двох. Проведення цих робіт розраховано на декілька років, які передбачають поетапне виконання всіх ключових пунктів програми. Наразі колективом "ХКБМ" проведено попередню розробку побудови моторно-трансмісійного відділення та розрахунки основних параметрів двигуна, а також йдуть роботи з виготовлення дослідних зразків трансмісії.

 

Нагадаємо, 24 травня державний концерн "Укроборонпром" презентував проект модернізації корабля "Барс" на міжнародній виставці озброєння в Казахстані. Про це у четвер, 24 травня, повідомила прес-служба Укроборонпрому.

схожі новини