Новини 2018-05-27 15:43

Україна розраховує на підтримку Грузії у створенні православної автокефальної церкви - Парубій

За словами Парубія, він планує обговорити питання підтримки автокефалії України з президентом Грузії та головою парламенту і Святішим Патріархом Іллею ІІ.

Україна розраховує на підтримку Святішого Патріарха Іллі ІІ та Грузинської православної церкви у прагненнях до створення Української православної автокефальної церкви. Про це під час брифінгу розповів голова Верховної Ради України Андрій Парубій, передає прес-служба парламенту.

 

"Ми дуже розраховуємо на підтримку і Патріарха, і Грузинської православної церкви прагнення України і усіх українців до створення української православної автокефальної церкви.

 

За словами Парубія, він планує обговорити питання підтримки автокефалії України з президентом Грузії та головою парламенту і Святішим Патріархом Іллею ІІ.

 

"Ми ні в якій мірі не прагнемо втручатися в релігійну сферу. Ми можемо тільки відображати інтерес і бажання українців і грузин.На превеликий жаль, церкву використовують як політичний інструмент для пропаганди так званого "русского мира", для пропаганди агресії і вбивства українців." - додав голова Верховної Ради.

 

І, наголошуючи на цих аспектах, які безпосередньо стосуються світської влади і безпеки української держави, і безпеки кожного громадянина, ми наголошуємо на важливості і необхідності створення української незалежної помісної автокефальної церкви", – наголосив Парубій. 

 

Також спікер додав, що аргументи України знаходять розуміння і підтримку і він вірить, що цього року всі  дочекаються цього історичного рішення.

схожі новини